Úvod Dom, byt a záhrada Ako sa vyhnúť intenzívnemu slnečnému žiareniu? Skúste to takto

Ako sa vyhnúť intenzívnemu slnečnému žiareniu? Skúste to takto

986
0
ZDIEĽAŤ

Aj keď toto leto nepodávalo také výkony ako to predchádzajúce, predsa len sa našli dni, kedy sme nedokázali na priamom slnku vydržať ani dve minúty. Nájsť však najlepší spôsob, ako sa vyhnúť slnečnému žiareniu dokáže každý. Nemusíte byť vyvalení na rozkladacej sedacej súprave a ovievať sa retro vejárom. Skúste nasledovné spôsoby, ktoré vám pomôžu v zdraví prežiť nepríjemné horúčavy.

Využívajte vonkajšie rolety

V prípade, že ste si namiesto žalúzia radšej zvolili plastové vonkajšie rolety, určite ich počas letných horúčav maximálne využívajte. Ak sa vám vzduch v interiéri prehreje, môžu vám hroziť zdravotné problémy s dýchaním a v najhoršom prípade aj kolaps. Nielenže zabránite prehrievaniu interiérových priestorov, ale zamedzíte aj výhľadu nepríjemným susedom. Zabijete dve muchy jednou ranou.

Na terasu a balkón dávajte markízu 

Ak čas radi trávite aj v exteriéri na balkóne alebo na terase, určite si nezabudnite namontovať tieniacu markízu. Dôkladne si prezrite rozmery, aby ste sa zbytočne neprehnali do obchodu na reklamáciu. Vďaka tejto pomôcke nielenže chránite svoju pokožku, ale aj rastlinky, ktoré pestujete na terase alebo balkóne.

Cez obed sa zdržiavajte v interiéri

Odborníci tvrdia, že v čase medzi 11:00 a 15:00 by sme sa počas letných horúčav mali zdržiavať v chladnom interiéri. Či už ste na dovolenke, alebo doma, dodržiavajte to. Organizmus potrebuje oddych. Dodržiavajte pitný režim, zdržiavajte sa v chládku a hlavne, nepodceňujte hydratáciu pokožky.