Úvod Technika a Internet E-learning prináša revolúciu do firemného vzdelávania

E-learning prináša revolúciu do firemného vzdelávania

1373
0
ZDIEĽAŤ
53676100 - e-leaning concept with young woman in her home

Každý zamestnávateľ musí zabezpečovať neustály rozvoj svojich zamestnancov po ich kariérnej stránke. V opačnom prípade sa môže stať, že výbava informácií, ktoré potrebujú k svojej práci, nebude korešpondovať so súčasnými nárokmi trhu alebo bude jednoducho neaktuálna. Neustále vysielanie ľudí na školenia je však finančne nákladné a predstavuje otravu aj pre samotných zamestnancov. Našťastie, moderná doba prináša technologické výdobytky, vďaka ktorým sa vzdelávanie dospelých stáva relatívne príjemnou záležitosťou.

Podnikatelia svojich zamestnancov často neradi vysielajú na školenia, pretože sú s nimi spojené obrovské náklady. Nielenže je nutné zaplatiť samotný poplatok, no zamestnávateľ musí uhradiť aj cestovné náhrady a niekedy dokonca zvýšené stravné. Zamestnanci si zas musia vyčleniť aj časť svojho voľného času, keďže školenia spoločne s cestovaním trvajú dlhšie než bežný pracovný čas.

Aktuálne školenia bez nutnosti cestovať a prispôsobovať sa stanoveným termínom

Nevýhody školení, a to ako pre zamestnávateľov, tak aj pre zamestnancov, odstraňuje e-learning. Prostredníctvom tejto modernej formy online vzdelávania je možné zabezpečovať osobnostný a kariérny rast lepšie a rýchlejšie a v poskytnutých informáciách zohľadňovať zmeny či novinky. Zamestnanci majú príležitosť vzdelávať sa práve vtedy, kedy chcú a majú na to čas, teda nie sú obmedzovaní jasne stanoveným termínom. Za informáciami nepotrebujú nikam cestovať, čo je výhodné ako pre nich, tak aj pre zamestnávateľa. Vzdelávanie zamestnancov cez e-learning ho aj preto vyjde podstatne lacnejšie.

E-learning kurzy sa vykonávajú cez špeciálny informačný systém, na Slovensku je trebárs dostupný Learning management system so skratkou LMS. Prostredníctvom takéhoto systému sa realizuje celý vzdelávací kurz, no tiež jeho organizácia, ako správa poslucháčov či dokonca testovanie a vyhodnocovanie jednotlivých testov. Spoločnosti zaoberajúce sa vývojom e-learning softvérov, pre LMS je to firma Implemento, dokážu svojim klientom profesionálne pomôcť s návrhom jednotlivých kurzov, a tak prispôsobiť ich obsah na mieru daným požiadavkám.

Autorské právo: melpomen / 123RF Reklamní fotografie