Úvod Dom, byt a záhrada Závlaha trávnika. Aký závlahový systém si môžete vybrať? Povieme vám ako na...

Závlaha trávnika. Aký závlahový systém si môžete vybrať? Povieme vám ako na to!

9
0
ZDIEĽAŤ
Závlaha trávnika
Závlaha trávnika

Či už ide o horúce letné dni alebo akékoľvek iné obdobie roka, závlaha pre rastliny je skutočne nevyhnutná. Aby vám kvetiny a rastliny neustále rástli, musia byť polievané pravidelne. Na to budete potrebovať závlahové systémy.

Pravdepodobne vám je jasné, že klasická plechová alebo plastová kanva slúži na len na minimálne poliatie. Ak by ste chceli zavlažiť celú rastlinu pomocou kanvy, budete musieť obetovať veľa času a energie. Rozhodne tak ide o nepraktické riešenie a mali by ste radšej popremýšľať nad niečím viac efektívnym. 

Široký sortiment závlahových systémov

Na závlahu budete potrebovať špeciálne zariadenia, ktoré sú vysoko praktické. V dnešnej dobe existuje široká škála týchto produktov a preto nemusí byť výber až tak jednoduchý. Predtým, ako sa rozhodnete zakúpiť závlahové systémy, mali by ste si premyslieť niekoľko faktorov, ktoré si popíšeme v nasledujúcich riadkoch.

Záhradné čerpadlá s motorom

V prípade, že máte možnosť zalievať záhradu vodou zo studne, jazierka alebo potoka, skvelým riešením je záhradné čerpadlo s elektrickým motorom. Má to však jeden háčik. Budete totiž potrebovať zdroj elektriny. Ak túto možnosť nemáte, využiť môžete napríklad benzínové záhradné čerpadlo, ktoré je v dnešnej dobe veľmi obľúbené. Závlaha trávnika

Nezabúdajte na príslušenstvo

Na webovej stránke intersad.sk si máte možnosť vybrať aj zo širokej škály príslušenstva. Ak chcete, aby bola pre vás závlaha skutočne komfortná, potrebovať budete hadice, trysky a postrekovače. Pri každom z týchto produktov zvážte hneď niekoľko faktorov. Hadica by napríklad mala držať svoj tvar a nelámať sa. Je totiž dôležité, aby sa pri závlahe nezamotávala. Okrem iného, ak chcete, aby vám rastliny a kvety rástli čoraz viac, mali by ste si zaobstarať aj kvalitné hnojivá.