Úvod Dom, byt a záhrada Zaslúžený oddych mimo mesta

Zaslúžený oddych mimo mesta

219
0
ZDIEĽAŤ
provensálsky štýl vašej chalupy

Hluk každodenného života môže mať veľký vplyv na naše fyzické, ale rovnako aj mentálne zdravie. Je teda naozaj kľúčové si dopriať aj vytúžený oddych. V živote je najdôležitejší balans. Treba aj pracovať, ale aj oddychovať. Budú chvíle, keď už jednoducho nebude vládať. No potom prídu aj chvíle, keď si budete môcť konečne vydýchnuť. Alebo sa konečne poriadne nadýchnuť?

Tak či onak oddych je prirodzenou súčasťou našich životov. Preto by sme mu mali dať významné miesto v našom živote. Rovnako, sa netreba cítiť zle, keď si nachvíľku dáte pauzu od každodenného ruchu. Dnes vám predstavíme pár jednoduchých nápadov ako možno stráviť dni plné oddychu na vidieku. Veď čo môže byť krajšie ako vychutnávať si dokonalý provensálsky štýl vašej chalupy na vidieku?

Čítanie kníh- svet fantázie

Knihy sú naozaj skvelým únikom pred každodennou realitou, ktorá je tak častokrát zraňujúca. Knihy sú mostom do sveta iných ľudí, pričom pri ich čítaní na chvíľku môžete zabudnúť na tie svoje problémy. Preto ak sa pýtate ako zažiť dokonalý oddych na chalupe, tak jednoznačnou odpoveďou je čítanie kníh.

Len vy, hlavný aktér deja vašej knihy, šálka horúcej penistej kávy a k tomu spievanie vtáčikov a priam nepochopiteľný pokoj. No nie je to dokonalé? Ak sa dá, tak si na chalupu neberte ani váš notebook, neotvárajte e- maily, ak to nie je akútne. Skrátka, vypnite a ponorne sa do inej dimenzie

Práca na záhradke

Kto z nás by nemiloval prácu na záhradke? Záhradka je miestom, kde môžete pozorovať ako pravidelná starostlivosť o veci vo vašom živote môže priniesť úrodu.

Sadenie semiačok, okopávanie zeminy, vytrhávanie buriny, zalievanie a nakoniec zber úrody. Pri starostlivosti o plodiny vašej záhrady nachvíľku môžete zabudnúť na svet, ktorý je okolo vás. Zrazu čas okolo vás zastane.

Zmena každodenných návykov

Možno vám to príde nepochopiteľné, no práve tento čas je tým ideálnym na zmenu každodenných návykov. Namiesto ranného kontrolovania telefónu skúste meditovať alebo začať deň s nejakým pekným citátom. Maličkosti robia deň krajším!

Pobyt na vidieku môže predstavovať aj definitívny koniec s fajčením. Ako efektívne prestať s fajčením na vidieku? Jednoducho! Nechajte si cigarety doma. Na vidieku totižto nie sú v nedele otvorené obchody, a tak sa skrátka budete musieť zmieriť s tým, že celý víkend sa cigariet ani nedotknete.

Wellness na vidieku

V dnešnej dobe nie je teda veľa príležitostí na cestovanie či oddych mimo domu. My vám však ponúkame domáce wellness na vidieku. Nemusí sa hneď jednať o nejaké drahé kúsky. Všetko sa dá vybudovať lacno  a jednoducho.

Viete si to predstaviť? Užívať si každý jeden víkend vo vašom osobnom wellness? Zainvestujte teda do sudov na kúpanie či domácich sáun, ktoré len vygradujú samotný oddych na chalupe. Sauny a kúpacie kade upokoja vaše unavené telá a zregenerujú vašu myseľ. Takto strávený víkend je skvelým štartom do nového týždňa.

Veríme, že našich pár typov ako na relax na vidieku vám pomôže s pravidelným a tak potrebným regenerovaním. Zastavte sa na chvíľku a doprajte si šálku zaslúženého oddychu.