Úvod Financie a ekonomika Založenie živnosti môže byť hračka aj bez zbytočných nákladov na právnika

Založenie živnosti môže byť hračka aj bez zbytočných nákladov na právnika

1635
0
ZDIEĽAŤ
20800520 - portrait of a successful businessman giving a hand

Pre väčšinu z nás je založenie živnosti záležitosťou, ktorú robíme len raz, maximálne párkrát za život a to obvykle s väčším časovým odstupom. Pritom zákony, nariadenia, predpisy a rôzne normy sa stále menia a vyznať sa v nich nie je ľahké ani pre tých, kto s nimi pracujú dnes a denne. Nikto z nás pritom nechce do založenia živnosti investovať viac ako je nevyhnutné a platiť drahých právnikov. Pre tento účel vznikla zaujímavá online služba pre vytváranie živností a zakladanie firiemFirmaren.sk.

Firmáreň je portál, ktorý vám zjednoduší založenie firmy

Vďaka online projektu Firmaren.sk sa na Slovensku výrazne zjednodušilo zakladanie firiem. Firmáreň využíva všetky dostupné nové technológie, vrátane nástrojov v oblasti elektronizácie služieb štánej správy, k tomu, aby ste si vy, trebárs aj ako úplný laik, mohol čo najjednoduchším spôsobom založiť živnosť alebo firmu. Založenie firmy tak pre vás neznamená viac ako 15 minút času, ktorý mu venujete. Celý postup je pritom dostupný cez internet a skutočne takzvane user friendly. Nepotrebujete žiadne drahé služby právnikov a dokonca ani elektronický podpis. Svoje služby pritom Firmaren.sk ponúka za veľmi priaznivé ceny a to pri zachovaní vysokej kvality služieb. Tak je tomu vďaka úzkej spolupráci portálu s týmom právnikov, s bankovými inštitúciami i s poradcami v oblasti účtovníctva a informačných technológií. Pomoci od Firmaren.sk sa dočkáte aj vo chvíli, kedy potrebujete rozšíriť svoju živnosť, plánujete zrušenie živnosti, pozastavenie živnosti, alebo prechod živnosti k s. r. o.

Najrýchlejší štart podnikania v podobe s. r. o. zaistí ready made spoločnosť

Pokiaľ plánujete založenie s. r. o. a tlačí vás čas, zadovážte si už založenú, tzv. ready-made spoločnosť, s ktorou podnikanie zahájite v podstate okamžite. Ready made s.r.o. disponuje platným DIČ pre daň z príjmu (nie pre daň z pridanej hodnoty), nemá za sebou žiadnu činnosť, má nulové záväzky a pohľadávky, a má dokonca základný kapitál 5000 €. Od 1. januára 2016 síce firmu na Slovensku založíte aj bez základného imania, napriek tomu je existencia kapitálu považovaná za znak väčšej serióznosti firmy. Za ready made s. r.o. zaplatíte 449 € a podnikať začínate okamžite.

Autorské právo: georgerudy / 123RF Reklamní fotografie