Úvod Dom, byt a záhrada Zabráňte únikom tepla aj vo svojom domove

Zabráňte únikom tepla aj vo svojom domove

1151
0
ZDIEĽAŤ

Aj keď je leto v plnom prúde, stále nás netrápia také extrémne teploty, ako v minulom roku. Nemusíme sa tak obávať extrémnych horúčav, no na strane druhej si musíme zvyknúť aj na chladnejšie dni a výdatný dážď.

Niekomu toto počasie vyhovuje, iní sa zasa rozhodujú leto stráviť niekde v prímorskom letovisku. Leto si teda môžete užiť podľa svojich predstáv. Okrem oddychu by sme však mali myslieť aj na tohtoročnú vykurovaciu sezónu. Aj keď sú u Vás v týchto dňoch radiátory studené, aby ste sa zohrali aj v zime, nestačí len výdatne kúriť.

Tomu sa zväčša snažíme aj vyhnúť, keďže nás horúce radiátory oberajú o nemalú hotovosť, ktorú by sme vedeli využiť celkom inak, možno aj na letnú dovolenku budúci rok. Preto by sme sa mali zamyslieť, kde ušetriť. Ak nechcete doma sedieť vo vetrovke, jednoznačne kúriť počas mrazov musíte. Aj tu sú však rozdiely, ak totiž priestor vykúriť nemôžete, sú dôvodom zrejme staré okná a netesniace múry. Tento problém je stále bežnejší, no dá sa jednoducho vyriešiť, a to kúpou nových plastových okien. Ich izolačné vlastnosti sú na veľmi dobrej úrovni, a tak sa zbytočných únikov tepla báť nemusíte. Pre podobné rozhodnutia je práve teraz ten najlepší čas, keďže aj montáž platových okien prebehne bez väčších problémov.

S novými oknami však musíme vedieť narábať. Starostlivosť o ne je oveľa jednoduchšia, avšak nesmieme zabúdať na pravidelné vetranie. Cez štrbiny v starých oknách totiž vzduch cirkuluje prirodzene, no nové plastové vyžadujú vymeniť vzduch v miestnosti len otvorením okna. Na to netreba zabúdať ani v zime, a tak vetrajte krátko, no nárazovo.

Práve leto je ideálnym obdobím na práce okolo domu, stavby, či v záhrade. Ak si však na niektoré práce netrúfate, pokojne aj na internete nájdete skúsených remeselníkov, ktorý ponúkajú svoje služby aj na venturio.cz.

FOTO: cedera-okna.sk