Úvod Dom, byt a záhrada Tieniace siete – ideálne riešenie na ploty, múry či terasy

Tieniace siete – ideálne riešenie na ploty, múry či terasy

1925
0
ZDIEĽAŤ

Opäť prichádza čas, keď sa majitelia záhrad, terás či pozemkov púšťajú do vonkajších úprav a premýšľajú, čo v nich vylepšiť.

Častým problémom býva nedostatok súkromia či nepekný deliaci plot, ktorý by bolo vhodné nahradiť niečím estetickým a príjemným. Aj majitelia bytových domov  si neraz lámu hlavu nad tým, ako si zabezpečiť viac súkromia a oživiť svoju terasu či balkón.  Ideálnym riešením môže byť použitie tieniacej siete. Hodí sa na ploty deliace pozemky, pri stavbe na zabránenie prenikania prachu, na terasy rodinných či bytových domov, balkóny, na prekrytie starého plota. Zaujímavým estetickým doplnkom však môže byť aj v interiéri verejných priestorov, napr. v kaviarňach, reštauráciách (bambusový plot, luxusné tieniace siete, tieniace siete s potlačou).

Okrem známej zelenej siete sa postupne dostali na trh aj iné odtiene – hnedý, sivý či siete s farebnou potlačou. V ponuke sú takisto siete z prírodného bambusu. Pri rozhodovaní sa ohľadom druhu tieniacej siete tak už nejde len o praktické hľadisko, ale aj o  možnosť uplatniť svoj vkus, pretože niektoré siete vyzerajú naozaj luxusne či extravagantne.

Pri výbere tieniacej siete treba okrem kritéria farebnosti myslieť hlavne na to, do akej miery potrebujeme priestor zatieniť, a podľa toho si sieť vybrať podľa stupňa tienivosti a hustoty tkaniny. V ponuke sú tieniace siete od 30 % tienivosti až po 99 %.

Tieniace siete sú výborným riešením aj pre svoju jednoduchú montáž, ktorá si nevyžaduje žiadneho odborníka, a rýchlosť inštalácie.