Úvod Zaujímavosti Toto je 5 dôvodov, prečo sú moderné prepravky skvelým pomocníkom pre každého

Toto je 5 dôvodov, prečo sú moderné prepravky skvelým pomocníkom pre každého

1698
0
ZDIEĽAŤ

Prepravky zažívajú v posledných rokoch nový boom. Všetci si pamätáme klasické komunistické zelené prepravky, v ktorých sa nosilo úplne všetko. Okrem toho, že máme na ne určité sentimentálne spomienky, vieme, že neboli práce praktické. Úchyty rezali do rúk a ani ich tvar a objem nebol práve praktický. Ako sme sa odvtedy posunuli a aké prepravky poznáme dnes? 

Na ovocie a zeleninu

Každý správny gazda používa prepravky na skladovanie ovocia a zeleniny. Sú zdravotne nezávadné, nevypúšťajú do jedla žiadne toxické látky a pojmú toho skutočne dosť. V takejto prepravke vám zelenina a ovocie vydrží v pivnici celé mesiace a budete ho mať k dispozícii aj v zime. Ak by náhodou nejaký kúsok zahnil, prepravka neprepustí roztečené kusy na podlahu.

Na mäso

Ak máte doma surové mäso zo zabíjačky alebo od poľovníka, nemusíte sa trápiť s nedostatkom miesta v mrazáku. Každý skúsený gazda vám poradí, ako mäso zakonzervovať aj bez mrazivých teplôt. So soľou a inými metódami to zvládnete, no potrebujete na to v prvom rade kvalitnú prepravku.

Na náradie a iný tovar

Ak si vyberiete univerzálne prepravky, môžete dať do nich skutočne čokoľvek. Je jedno, či ju neplníte skrutkami, zaváraninovými pohármi, starým oblečením alebo odpadom. Takéto prepravky sú jednoducho stohovateľné a ponúknu vám úložný priestor až po plafón.

Do auta i do špajze

Prepravky sú skvelé na prepravu, majú to už v názve, no sú špeciálne tvarované najmä pre prevoz v autách. Čudovali by ste sa, ako jednoducho sa zmestia do kufra auta, no dokážete ich dať aj do špajze alebo vstavanej skrine. Dobrá prepravka sa zmestí všade.

Komfort miesto nervov

Ako často ste prenášali veci v neforemných igelitkách, ktoré sa ľahko roztrhnú? S prepravkami sa vám to nestane. Okrem toho sa nemusíte báť ani zárezov v dlaniach, pretože moderné prepravky majú skvelé ergonomické držadlá.