Úvod Uncategorized Teplý štart a suchý finiš. Ako pomáha termoprádlo nielen športovcom

Teplý štart a suchý finiš. Ako pomáha termoprádlo nielen športovcom

34
0
ZDIEĽAŤ
Teplý štart a suchý finiš. Ako pomáha termoprádlo nielen športovcom
Teplý štart a suchý finiš. Ako pomáha termoprádlo nielen športovcom

Pri športovaní sa využíva športové oblečenie a obuv, ktoré pomáhajú vydávať lepšie výkony a cítiť sa pohodlne. Okrem oblečenia by mal mať každý športovec aj termoprádlo. Platí to hlavne pre outdoorové športy, ktoré sa realizujú počas rôznych poveternostných podmienok. Poďme sa spoločne pozrieť na to, čo všetko by ste mali o termoprádle a jeho používaní vedieť.

Zázrak sa nekoná – všetko je o materiáloch

Termoprádlo je nenahraditeľnou súčasťou športového oblečenia. Poskytuje tepelnú ochranu a pohodlie pri rôznych vonkajších aktivitách. Jeho výhody a termoregulačné vlastnosti sú dôležité nielen pre športovcov, ale aj pre každého, kto sa chce v zime cítiť pohodlne. Pestrá ponuka strihov a druhov termoprádla umožňuje každému nájsť vhodný kúsok, ktorý sa prispôsobí jeho športovým potrebám a preferenciám.

Termoprádlo nie je žiadny zázračný kúsok oblečenia. Jeho funkčnosť spočíva vo využívaní správnych materiálov. Termoprádlo býva vyrobené z rôznych tepelne izolačných materiálov ako sú polyamid, vlna, polyester. Často sa na výrobu termoprádla používajú aj zmesi uvedených materiálov. Ich funkcia je jasná – zaisťujú tepelnú reguláciu tela. Pod pojmom termoprádlo si nepredstavujte len spodnú bielizeň. Vybrať si na stránkach inSPORTline môžete z rôznych kúskov oblečenia ako sú tričká, šortky, legíny a celé overaly.

Termoprádlo – prečo ho musíte kúpiť

Termoprádlo má množstvo výhod vrátane toho, že udržuje telesnú teplotu, zaisťuje rýchle odvodňovanie potu a poskytuje pohodlné, priedušné prostredie pre pokožku. Jeho termoregulačné vlastnosti pomáhajú udržiavať telesnú teplotu aj v chladnejších podmienkach, čo je obzvlášť dôležité pri športovaní počas zimných dní. S termoprádlom nebudete v pohybe obmedzení. Elastickosť a spôsob prešívania neprekážajú ani pri dynamickom behu či cyklistike.

Termoprádlo – kedy ho najviac oceníte

Existujú druhy športy, pri ktorých je termoprádlo priam nevyhnutné. Termoprádlo je vhodné pre športy, ktoré vyžadujú intenzívny fyzický výkon a vykonávajú sa v chladnejších podmienkach. Čo to znamená? Termoprádlo by mali do výbavy dokúpiť trekeri, ktorí sa nevzdávajú výstupov ani počas zimy. Dokonca aj v lete ho využijú vďaka schopnosti odvádzať pot. Odporúčame vám termoprádlo nosiť aj počas behania a lyžovania. Ak sa vyberiete na zimný štadión, zbaľte do ruksaku korčule i termoprádlo. Termoprádlo si obliekajú tiež futbalisti, hokejisti a vyznávači rýchlej chôdze.