Úvod Zaujímavosti Gin Hendrick´s je svetovou jedničkou: Tento britský alkohol si vás získa na...

Gin Hendrick´s je svetovou jedničkou: Tento britský alkohol si vás získa na plnej čiare!

195
0
ZDIEĽAŤ

Ochutnali ste už Hendrick´s gin? Ak ste odpovedali áno, jeho nezameniteľnú chuť vám určite netreba predstavovať. Možno sa vám však dostal do uší aj vďaka nevšednému marketingu, ktorý prekypuje suchým britským humorom.

História značky Hendrick’s siaha až do roku 1886, kedy istý William Grant založil v Škótsku svoju prvú pálenicu s názvom Glenfiddich. Šlo o skvelú whisky, no vďaka Grantovi a jeho rodine sa zrodil aj unikátny gin Hendrick’s. Jeho originalita a nezameniteľná chuť pramení aj z výťažkov z uhorky a bulharskej ruže. Tieto prísady môžu za to, že gin nemôže byť označený ako London Dry. To však Hendrick´s ginu absolútne neuberá na jeho pôvabe a zo svojej nevšednej chuti urobil svoju veľkú devízu. Na báze jedenástich rastlinných prísad v zložení: jalovec, koriander, koreň angeliky, korenie kubéba, pomarančová a citrónová kôra, harmanček, bazový kvet, rebríček, rasca a kosatec, vzniká unikátny gin – jediný svojej chuti na svete.

Za všetkým hľadaj ženu – aj za Hendrick´s

Za výrobou tohto skvostu už roky stojí neprekonateľná Lesley Gracie, ktorá stvorila v roku 1999 unikátny recept na kvalitný gin, ktorý vo svete nemá obdobu. Dodnes naň dohliada a patrí medzi najznámejšie destilatérky vôbec. Populárny gin sa vyrába v škótskej pálenici Girvan a rozhodne nejde o masovú výrobu. V jednej várke nájdete len okolo päťsto kusov, vďaka čomu sa dá jeho výroba skvelo kontrolovať. A že ide o prestížny mok, ocenil v roku 2003 aj Wall Street Journal, keď ho označil za „najlepší gin na svete“.

Doprajte si Hendrick´s s uhorkou a tonikom

Gin s tonikom je stará dobrá klasika, skúste k nemu však pridať uhorku. Tá chuť si vás získa! Uhorka je sama o sebe v gine prítomná a značka je na tomto princípe postavená, no nebojte sa niekoľko koliesok do aromatického nápoja pridať. V Hendrick´s sú uhorkové tóny mimoriadne výrazné, o tom niet pochýb, avšak, stále ide o suchší gin veľmi sviežej, jemne citrusovej chuti. Jeho dokonalú arómu si užijete aj s inými prísadami – skúšajte, kombinujte a nájdite ten „ideálny“ pomer, prípadne si vychutnajte gin aj samostatne ako aperitív.

 

Zdroj obrázka: pixabay.com