Úvod Automagazín Rukavice na motorku vyberajte podľa štýlu jazdy a ročného obdobia

Rukavice na motorku vyberajte podľa štýlu jazdy a ročného obdobia

45
0
ZDIEĽAŤ
Rukavice na motorku vyberajte podľa štýlu jazdy a ročného obdobia
Rukavice na motorku vyberajte podľa štýlu jazdy a ročného obdobia

Rukavice na motorku sú súčasť výbavy, ktorú veľká časť motorkárov zanedbáva alebo úplne ignoruje. Takýto prístup je nesprávny, pretože ruky je nutné chrániť presne tak ako zvyšok tela. Navyše absenciou rukavíc pri jazde na motorke zvyšujete bezpečnostné riziko. Nehovoriac o tom, čo sa stane s vašimi rukami po páde z motorky. Preto vám odporúčame do rukavíc investovať a nejazdiť bez nich ani po meste.

Jazdiť na motorke bez rukavíc? V žiadnom prípade

Počas dlhšej jazdy na motorke ihneď pocítite, či ste si rukavice vybrali správne, alebo či nebudete mať chuť ich z rúk dať dole. Zaujímavé je, že oblečenie na motorku každý motorkár vyberá dni až týždne, ale pri výbere rukavíc siahne na prvý možný variant. Odporúčame vám pri kúpe rukavíc nehľadieť len na ich vzhľad. Všímajte si materiál, spracovanie, komfort nosenia a ich ochrannú funkciu. V žiadnom prípade nesadajte na motorku bez rukavíc. Už pri malej kolízii budete ľutovať, že ste sa bez nich vybrali na jazdu. Každý človek sa pri páde automaticky chráni rukami. Malé kamienky sa vám pri dopade na ruky budú zdať ostré ako žiletky. Ešte jeden aspekt nenosenia rukavíc majte na zreteli. Na motorke budete jazdiť v horúcom počasí, počas dažďa a možno aj v zime. Ruky sa vám bez rukavíc budú kĺzať, omŕzať a inak trpieť vplyvom počasia.

Kam a akým štýlom jazdíte je rozhodujúce

Ak ste sa rozhodli, že si rukavice na motorku kúpite, obstarajte si minimálne bezprstové. Poskytnú vám aspoň nejakú ochranu. Väčšina motorkárov jazdí po diaľniciach. Rukavice určené na takúto jazdu sú vyrobené z kože a poskytnú vám ochranu pred každým počasím vďaka vodovzdornej vrchnej vrstve a membráne vo vnútri rukavice. Zosilnené časti na dlaniach sú zárukou, že pri páde zostane pokožka nepoškodená. V prípade, že sa občas venujete súťažnej jazde, kúpte si rukavice off-roadové alebo motokrosové. Sú vyrobené z textilných materiálov a dobre chránia pred bahnom či vodou. Vďaka odľahčeným textíliám sa v nich riadidlá lepšie ovládajú. Zároveň sú dlhšie a spevnené na prstoch a kĺboch.

Dve sady rukavíc vyriešia vaše problémy

Veľa motorkárov jazdí na motorke takmer celý rok. Potrebujú preto rukavice do každého počasia. Bohužiaľ takéto rukavice nezoženiete. Riešením je vlastniť jedny odľahčené, priedušné rukavice na leto a druhé na zimu. Tie, ktoré budete nosiť v chladnejšom počasí by mali hriať. Super správou je, že na motorku zoženiete vyhrievané rukavice na batérie. Ešte rada na záver. Nech už si vyberiete akékoľvek rukavice, dbajte na voľbu správnej veľkosti. Vo vašom výbere vám pomôžu stránky internetového obchodu inSPORTline, kde nájdete motocyklové rukavice rôznych modelov a strihov.