Úvod Dom, byt a záhrada Rastúce postieľky? Ušetrite svoju peňaženku

Rastúce postieľky? Ušetrite svoju peňaženku

169
0
ZDIEĽAŤ
Rastúce postieľky? Ušetrite svoju peňaženku
Rastúce postieľky? Ušetrite svoju peňaženku

Pri príchode dieťaťa na svet, je jednou z najkrajších povinností zariaďovanie detskej izby, kupovanie hračiek a detského oblečenia. Medzi zariaďovanie nábytku patrí aj obľúbené kupovanie detskej postieľky.

Hitom medzi nimi sú rastúce postieľky, inak nazývané aj multifunkčné. Pokiaľ vyberáte postieľku pre svoje dieťa, zamerajte sa na dizajn, materiál a funkciu, ktorú by mala spĺňať. Multifunkčné detské postieľky sú vyrobené z kvalitného bukového, dubového, borovicového a iného dreva, ktoré je výnimočné pre svoje vlastnosti. Všetky detské postieľky sú ošetrené povrchovou úpravou, ktorá nijakým spôsobom neohrozí zdravie dieťaťa.

Vďaka kvalitnému drevu, z ktorých sa postieľky vyrábajú, je zabezpečená dlhotrvácnosť a odolnosť voči poškodeniu ako hrýzenie či kývanie s postieľkou. Masívne drevo má antistatické účinky, vďaka čomu je vhodné pre deti s alergiou alebo astmatikov.

Multifunkčné postieľky ušetria peniaze

Počuli ste už o výraze „rastúce postieľky?“  Ide o postieľky, ktoré rastú spolu s dieťaťom. Po tom, čo z nich dieťa vyrastie, ich môžete prerobiť na postele či pohovku. Pokiaľ si zakúpite multifunkčnú postieľku 2v1 alebo 3v1, môžete ich prerobiť na viacero podôb. Ak vaša ratolesť vyrastie z postieľky, môžete z nej poskladať jednolôžkovú posteľ, ktorú môže využívať až do školského veku. Alebo si neskôr z postieľky môžete urobiť písací stôl či pohovku na čítanie.

Takto ušetríte vaše peniaze, ktoré na začiatku vrazíte do kúpi postieľky. Okrem rastúcich sú obľúbené aj postieľky so zásuvkou do ktorých môžete vložiť detskú posteľnú bielizeň. Mamičky, ktoré potrebujú mať bábätko blízko pri sebe, môžu siahnuť po posteliach so sťahovacím bokom. Vďaka tomu si môžete postieľku prisunúť k posteli a mať svoje bábätko pri sebe celú noc.

Pre tých, ktorí sa nevedia rozhodnúť nad výbavou existujú aj postieľky s plnou výbavou, v ktorých je zahrnutá perinka, matrac, vankúšik či ozdobný mantinel. Drevené postieľky sú najlepším výberom pre každé dieťa. Poskytne maximálne pohodlie a bezpečnosť pre každú ratolesť.

Prečítajte si tiež: Ako vybrať detskú postieľku.