Úvod Zaujímavosti Prišiel čas na nové pracovné oblečenie pre váš tím? Ako sa nepopáliť...

Prišiel čas na nové pracovné oblečenie pre váš tím? Ako sa nepopáliť pri jeho výbere v roku 2023?

186
0
ZDIEĽAŤ
Prišiel čas na nové pracovné oblečenie pre váš tím? Ako sa nepopáliť pri jeho výbere v roku 2023?

Práve ste sa dozvedeli novinku – vaši pracovníci potrebujú nové pracovné oblečenie. Staré im už dosluhuje po funkčnej stránke a neposkytuje dostatok pohodlia. Ako vybrať to správne? 

​​Výrobné podniky si čoraz viac dávajú záležať na výbere značkových pracovných odevov. Investícia do kvalitného profesionálneho oblečenia nezvýši len pohodlie a bezpečnosť. Povedzme, že vaši zamestnanci denne prichádzajú do styku s mnohými ľuďmi a zákazníkmi.

Otrhané, staré, nejednotné a špinavé oblečenie nepôsobí dobrým dojmom a na firmu vrhá zlé svetlo. Na pohľad kvalitné odevy zvyšujú pozitívne povedomie a sú znamením, že to so svojou prácou myslíte vážne. Áno, aj montérky môžu byť reprezentatívne.

Výber správneho pracovného oblečenia?

Kedysi bolo každému mužovi na stavbe jedno, či má na sebe modernú kombinézu alebo staršie montérky a bundu so záplatami. Dnes sa už takýto prístup nenosí. Svojim zamestnancom by ste mali vybrať tie najlepšie kúsky, ktoré vydržia dlho a poskytnú im ochranu proti vonkajším vplyvom.

Dôležité je tiež zvážiť ich preferencie, funkčnosť a rôzne pracovné úlohy. Nevypláca sa použiť rovnaký meter na všetkých. Pracovné oblečenie by malo byť prispôsobené danej pracovnej pozícii. A taktiež by ste mali dbať na výber zodpovedného dodávateľa, ktorý vyhovie vašim obchodným potrebám a prianiam. Pracovný odev vám prácu buď uľahčí alebo sťaží. Vyberajte múdro!

Ujasnite si potreby každého zamestnanca

Urobte si zoznam u ešte predtým, než budete uvažovať o oslovení dodávateľov. Ak neviete, čo chcete a potrebujete, je ťažké vysvetliť to niekomu inému. Porozmýšľajte nad pracovnými pozíciami a zvážte ich potreby, čo sa týka odolnosti, ochrany a pohodlia.

Koľko jednotlivých kusov budete potrebovať? Do úvahy treba brať životný cyklus odevov, charakter práce i prípadných nových zamestnancov. V prípade vlhkého pracovného prostredia treba mať v zálohe dostatok tričiek, nohavíc, plášťov, vysokých čižiem a záster. Ak niekto z tímu pracuje v chladnejšom prostredí, mal by mať zabezpečenú teplú mikinu, vestu a bundu.

Radšej viac vrstiev ako menej

Zamestnanci sa pri práci občas dosť zapotia. Aby sa cítili komfortne, mali by mať viac vrstiev, ktoré môžu postupne zhadzovať. Nestačí jedno tričko a hrubšia bunda, pretože im môže byť príliš zima alebo príliš teplo. Myslite teda na medzivrstvy.

Cenová dostupnosť aj kvalita

Rozpočet zohráva pri výbere oblečenia veľkú úlohu. Samozrejme, nemusíte staviť hneď na tie najdrahšie kusy, no pozerajte sa aj do budúcnosti. Prečo súčasné oblečenie vydržalo vašim zamestnancom krátko? Bolo vyrobené poctivo a z kvalitných materiálov?

Ak ste vyberali len na základe atraktívnej ceny, niet sa čomu čudovať, že prišiel čas na výmenu. Drahšie, ale kvalitnejšie odevy sú investíciou, ktorá je výhodná z dlhodobého hľadiska. Zamerajte sa na dlhú životnosť a výbornú odolnosť. V konečnom dôsledku takto ušetríte, akoby ste mali každých 6 mesiacov kupovať lacné montérky a bundy.

Kvalitné montérky, blúzy, kombinézy a ochranné topánky za výhodné ceny si vyberiete na www.ardonsk.sk. Okrem toho, že majú vlastnú výrobu oblečenia, ponúkajú sortiment od renomovaných svetových výrobcov –  3M, ATG, HONEYWELL SAFETY PRODUCTS, KRATOS, SUNDSTROM, SEMPERIT, UNIVET, SCHUBERTH, UVEX a ďalších.

 

zdroj: freepik.com