Úvod Zdravie a Štýl Prečo by ste mali používať pangamín?

Prečo by ste mali používať pangamín?

171
0
ZDIEĽAŤ
Prečo by ste mali používať pangamín?

Pangamín sa nazýva aj ako pivovarské kvasnice. Najhlavnejším dôvodom, prečo je pangamín tak zdravý je fakt, že má veľký obsah vitamínov zo skupiny B, ktoré majú pozitívny vplyv na trávenie. Veď práve podľa pivovarských kvasníc je aj nazvaný jeden vitamín zo skupiny B a to vitamín B15 a teda kyselina pangamová. Pangamín je odporúčaní pri celom rade chorôb, ako vhodný doplnkom na doplnenie chýbajúcich látok v tele. Je vhodné ho používať napríklad pri zvýšenej telesnej, či duševnej záťaži, pretože obsahuje veľmi cenné a biologicky dostupné bielkoviny, ale určite ho použite, aj keď máte problém s trávením, nato vám pomôže pangamín vďaka tomu, že obsahuje vitamín skupiny B.

Čo to je pangamín, inak povedané, pivovarské kvasnice

Ide o kvasnice, ktoré vznikli ako vedľajší produkt, pri klasickej výrobe piva. V dnešnej dobe, sa však vyrábajú v špeciálnych roztokoch, aby bola ich chuť omnoho chutnejšia, ako pri klasickej výrobe. Na trhu sa predávajú v rôznej podobe, napríklad ako prášok, tabletky, či vločky.Prečo by ste mali používať pangamín?

Čo obsahujú pivovarské kvasnice

V prvom rade je pangamín plný prospešných vitamínov z radu B. Okrem toho, má vysokú nutričnú hodnotu – z 50 percent je tvorený z bielkovín. Práve z tohto dôvodu ho veľmi radi používajú športovci, či dokonca aj vegetariáni a vegáni. Pangamín sa zaraďuje vďaka svojmu obsahu medzi najlepšie prírodné zdroje vitamínu B, vrátane vitamínu B12. Obsahuje aj iné prospešné látky ako je železo, horčík, sodík, draslík, či vápnik. Veľmi dôležitým prvkom, ktorý obsahuje pangamín sú esenciálne aminokyseliny, ktoré si naše telo nevie vyrobiť samé, preto ich musíme nášho tela dopĺňať vhodnými doplnkami.

Použitie pangamínu na ľudské zdravie

Podľa webu Mediteka je pangamín vhodné použiť na:

  • zlepšenie procesu trávenia a vylučovania
  • zlepšenie imunity, vitality a získania novej energie
  • zabezpečenie normálneho fungovania nervovej sústavy
  • tvorbu červených krviniek
  • zlepšenie funkcie pokožky a sliznice
  • hojenie pri zápale čriev
  • pri zvýšenej záťaži

 

Náš tip

Pangamín je látka, ktorá obsahuje nespočetne veľa telu prospešných prvkov. Práve preto by ste mali pangamín zaradiť do vášho jedálnička. Náš tip je práškový pangamín, ktorý keď si zamiešate do vášho jedla (smoothie, polievka, prílohy), nebudete ho ani cítiť, ale vaše telo bude z neho čerpať všetky pozitívne účinky.