Úvod Zaujímavosti Pracovné oblečenie súčasnosti vyzerá skvele a je plné funkčné

Pracovné oblečenie súčasnosti vyzerá skvele a je plné funkčné

122
0
ZDIEĽAŤ
Pracovné oblečenie súčasnosti vyzerá skvele a je plné funkčné

V súčasnosti je niekedy problematické zistiť, kto na ulici je murár a kto len okoloidúci. Je to spôsobené tým, že pracovné oblečenie už nevyzerá ako vystrihnuté z historického filmu. Nové materiály, strihy, farby a veľké množstvo typov pracovných odevov spravili z oblečenia do práce priam módny trend.

Pracovné oblečenie pre bezpečnosť a reprezentáciu

Pracovné oblečenie a pracovná obuv v prvom rade chránia zamestnanca a poskytujú mu pohodlie počas pracovného procesu. Kvalitné, dobre šité oblečenie je zároveň skvelou možnosťou ako reprezentovať firmu. Oblečenie, ktoré je viditeľne označené logom je vlastne chodiacou reklamou. Preto si veľa firiem dáva na výbere oblečenia veľmi záležať a siahajú po takých strihoch, ktoré vyzerajú moderne a nezapadnú prachom ani po rokoch. Nejde len o oblečenie, aj obyčajné gumáky alebo čiapka na hlave môžu reprezentovať. Atraktivita na prvý pohľad znamená zviditeľnenie a dobré meno pre každú firmu. To všetko so zachovaním zákonom stanovených noriem bezpečnosti pre danú profesiu.

Funkčné, moderné, pohodlné

Pracovné oblečenie súčasnosti je funkčné, moderné a pohodlné. Voľnejšie strihy a jemné detaily dodávajú kombinézam, montérkam alebo nohaviciam s bundou punc ležérnosti a pre samotného zamestnanca znamenajú vysoký komfort nosenia. Výrobcovia pracovných odevov mysleli na také detaily ako zúžený pás, pútka na opasok, vrecká na pracovné drobnosti a skryté vrecká na mobil či dokumenty. Zabudnúť nesmieme ani na topánky. Letná alebo zimná pracovná obuv už nevyzerá ako vojenské baganče. Pracovná obuv má zosilnené časti, je precízne ušitá a má vyvýšenú podrážku pre ochranu a príjemný došľap chodidla.

Premyslené vzory a materiál

Pracovné odevy nie sú len jednofarebné. Rôzne vzory a všité reflexné prvky robia oblečenie do práce ešte zaujímavejšie a modernejšie. Producenti pracovného oblečenia si samozrejme dávajú záležať hlavne na materiáloch. Zväčša sa pri výrobe odevov do práce používa bavlna, polyester a elastické vlákna. Tieto materiály sa kombinujú podľa náročnosti prostredia a ročného obdobia. Pre prácu v exteriéri sú vonkajšie časti oblečenia opatrené vodovzdornou vrstvou a vnútro zateplenou vložkou. Zvýšenú odolnosť odevov zabezpečujú zosilnené miesta v rôznych častiach oblečenia. To všetko bez toho, aby utrpel dizajn.