Úvod Dom, byt a záhrada Ako vybrať tie správne vchodové dvere?

Ako vybrať tie správne vchodové dvere?

411
0
ZDIEĽAŤ
Ako vybrať tie správne vchodové dvere?

Aj vy ste sa rozhodli vymeniť staré vchodové dvere za nové? Čo si všímať pri ich kúpe a prečo je výber použitého materiálu taký dôležitý? Ešte pred tým, ako sa rozhodnete pre kúpu exteriérových dverí do vášho domu, resp. bytu, spravte si prehľad o jednotlivých typoch materiálov, ktoré sú pri ich výrobe používané najčastejšie.

Drevo, sklo alebo hliník?

Vchodové dvere vyrobené z masívneho dreva sú tou najideálnejšou voľbou, keďže majú klasický vzhľad a zároveň akúsi robustnosť, ktorá vytvára ten správny dojem. Len si nepomýľte odolnosť s trvanlivosťou – drevené dvere sú náchylné na deformáciu v dôsledku vlhkosti alebo chladu, pričom na zachovanie vzhľadu budú vyžadovať aj pravidelnú údržbu. Exteriérové dvere v kombinácii so sklom majú čoraz väčšiu obľubu, pretože sú cenovo dostupné a sú dokonca odolnejšie ako dvere z dreva.Ako vybrať tie správne vchodové dvere? Ich výhodou je tiež vnútorná vrstva izolačnej peny, ktorá pomáha udržiavať teplý alebo chladný vzduch v domácnosti, a to v závislosti od ročného obdobia. Hliníkové vchodové dvere sú všestranné z hľadiska dizajnu, avšak vynikajú najmä prvotriednou stabilitou a odolnosťou voči mechanickému poškodeniu či vplyvom vonkajšieho prostredia. Poskytujú vysokú bezpečnosť pri vstupe a pri pravidelnej údržbe vám vydržia pokojne aj desiatky rokov, čo už rozhodne stojí za zváženie. Nevýhodou je však vyššia cena, ktorá môže odradiť potenciálnych zákazníkov od kúpy.

Nezabudnite na dizajnové prevedenie

Ak chcete, aby vaše vchodové dvere vynikli, nezabudnite ani na celkové dizajnové prevedenie, ktoré je taktiež veľmi dôležité. Na výber budete mať z rôznych štýlov, takže zvážte celkovú estetiku, ktorá zdôrazňuje a určitým spôsobom dopĺňa exteriér vášho domu. Ak si s výberom predsa len neviete dať rady, neváhajte a oslovte odborníkov, ktorí vám s ohľadom na vaše preferencie poradia, ktoré bezpečnostné dvere, moderné či rustikálne vchodové dvere, ba dokonca eurookná sú pre vás tou ideálnou voľbou.