Úvod Dom, byt a záhrada Potrebujete silné univerzálne lepidlo?

Potrebujete silné univerzálne lepidlo?

1199
0
ZDIEĽAŤ

Pamätáte si ešte na Kanagon? Naše prvé univerzálne lepidlo? Vynikajúco lepilo prsty a podľa neoverených zdrojov výrazne zvýšilo percento závislých na aromatických uhľovodíkoch.

Dnes je už situácia iná. Ak potrebujete naozaj pevné lepidlá do domácnosti, nemusíte k nim zháňať protichemický oblek. Ak potrebujte niečo zlepiť, ale naozaj zlepiť, tak lepidlo Mamut Glue v zlatej tube je presne to, čo hľadáte.

Je mimoriadne priľnavé a lepí hneď po spojení materiálov, takže nepotrebujete tretiu ruku, aby ste držali materiály pohromade, kým lepidlo nevytvrdne.

Práca s ním je mimoriadne jednoduchá. Jedná sa o jednozložkový polymér, takže na rozdiel od dvojzložkových epoxidov nie je potrebné žiadne miešanie. Len vytlačiť lepidlo z kartuše, priložiť lepený predmet a hotovo.

Lepidlo vytvrdne na plnú pevnosť za 24 hodín pri izbovej teplote. Čo sa týka transportu, treba si dávať pozor v zime, pretože neznesie teploty nižšie ako 15 °C. Nanáša sa medzi +5 a 40 °C., Keď je už nanesené, spoľahlivo slúži od -40 do 95 °C.

Lepidlo samotné sa zvyčajne nenatiera, v prípade potreby je Mamut Glue pretierateľné. Pozor si však treba dať na použitie alkydových farieb (syntetika). Čo sa týka spektra použitých materiálov, tak je možné lepiť s ním naozaj všetko, o čom má zmysel vôbec uvažovať. Od sadrokartónových dosiek cez plasty, sklo, kamene, drevo, až po karosárske diely.

Nepotrebuje ani suchý povrch. Naozaj, je možné nanášať ho aj na vlhký povrch. Lepidlo je vodeodolné a vytvorený spoj je vodotesný. A nie len vodotesný. spoj je pružný, takže dokáže tlmiť vibrácie. Neznamená to však, že by nebol pevný. Štvorcový centimeter unesie  namáhanie ťahom v hodnote 22 kilogramov. Kto má kalkulačku, rýchlo si  spočíta, že meter štvorcový unesie 220 ton. Myslím, že táto pevnosť nepotrebuje komentár. Je len málo situácií, keď potrebujte zlepiť niečo tak, že to unesie tri tanky.

Ale vždy je dobre vedieť, že skôr povolí podkladový materiál, ako lepidlo. Vytvára to pocit naozajstný pocit istoty. Jednoducho, na lepidlo Mamut Glue sa môžete naozaj spoľahnúť!