Úvod Technika a Internet iPhone za málo peňazí? Vyskúšajte iPhone bazár!

iPhone za málo peňazí? Vyskúšajte iPhone bazár!

1408
0
ZDIEĽAŤ

Milujete iPhone a chcete si splniť svoj sen, nemáte však toľko peňazí na kúpu nového telefónu? Žiadny strach, aj použitý iPhone môže byť veľmi dobré riešenie! Kde a ako ho zohnať?

Keď sa povie iPhone bazár, možno si predstavíte nejaký obchod plný starých a používaných iPhonov, ktoré sú obité, poškrabané a vyzerajú jednoducho hrozne. Ako zákazníkov takéhoto bazáru si možno predstavujete chudobných ľudí, ktorí chcú byť za každú cenu veľkí frajeri, a tak si za svoje posledné peniaze kúpia extrémne používaný iPhone za 50 eur. Ak si takto predstavujete iPhone bazár, tak máte celkom skreslenú predstavu o tom, čo to iPhone bazár vlastne je a aké telefóny v ňom nájdete. Poďme však pekne poporiadku. Ste obyčajný, dobre zabezpečený človek, ktorý má solídnu prácu. Máte starý mobilný telefón, povedzme, že s operačným systémom Android, s ktorým nie ste spokojný a chcete ho vymeniť. Vašim snom je odjakživa iPhone, tak si chcete kúpiť práve ten. Povedzme, že sa vám páči iPhone 7. Nový, dobre vybavený iPhone 7 stojí aj viac ako 700 eur a to je suma, ktorú za telefón jednoducho dať nechcete. Nieže by ste toľko peňazí nemali, nepríde vám to však adekvátne a ekonomické dať toľko peňazí za telefón. Aké sú teda iné možnosti?

Keď je iPhone snom…

Áno, chvíľku ste možno uvažovali nad telefónmi iných značiek. Predsa len, čínske značky majú v ponuke kopu rôznych modelov s obrovským výkonom a modernými technológiami za oveľa menej peňazí, ako by ste dali za iPhone. Napriek tomu ste však takéto možnosti zavrhli. Nečudo, iPhony majú isté čaro a image, ktorý keď vás chytí za srdce, tak už nebudete chcieť nič iné. To je dôvod, prečo väčšina ľudí dokáže dať aj viac ako 1000 eur za nový iPhone. Za srdce ich totiž chytil tak, že pri kúpe jednoducho uvažujú viac srdcom ako rozumom. To je ako kúpa športového auta. Dáte za neho veľa peňazí, pritom je nepraktické, hlučné a má veľkú spotrebu. Ale kúpite si ho, lebo ho proste chcete. Aby sme zas netvrdili, že na iPhonoch je dôležitý iba image, treba povedať, že tieto telefóny prinášajú technológie a riešenia, vďaka ktorým valcujú konkurenciu jedna radosť. Nie je žiadnou novinkou, že iPhony patria medzi dlhodobo najvyspelejšie telefóny na svete.

Ide sa nakupovať!

Ste tak pevne rozhodnutý pre iPhone, čo teraz? Keďže nový iPhone nechcete, ako jediná možnosť ostáva použitý iPhone. Ako však nájsť dobrý iPhone 7 Bazoš? Neoplatí sa radšej kúpa od súkromnej osoby? Vedzte, že vo väčšine prípadov nie. Vlastne, kúpu od súkromnej osoby by sme odporúčali jedine v prípade, že danú osobu poznáte, prípadne ste si stopercentne istý, že sa jedná o seriózneho predajcu. Na trhu sa totiž neustále objavuje viac a viac predajcov, ktorí predávajú „fejkové“ iPhony, prípadne telefóny, ktoré boli poškodené, rozobraté a súčiastky v nich nahradené lacnými čínskymi napodobeninami. Takýto iPhone vám rozhodne radosť robiť nebude a pravdepodobne sa začne čoskoro kaziť, čo v žiadnom prípade zažiť nechcete. Asi žiadny súkromný predajca vám totiž neposkytne záruku a vedzte, že iPhone servis je jeden z najdrahších servisov mobilov, aké existujú. Mobily Bazoš sú tak otázne, oveľa istejšou voľbou sú tak e-shopy s použitými mobilmi.

Overené, funkčné a so zárukou

Aj tu si treba uvedomiť, že nie je e-shop ako e-shop. Bohužiaľ, aj na Slovensku sa nachádzajú e-shopy, ktoré ponúkajú iPhony, ktoré boli reštaurované lacnými čínskymi súčiastkami a vy o tom pri kúpe ani len neviete. Istotu, že kupujete dobrý a skutočne originálny kus, tak máte len v niekoľkých e-shopoch. Napríklad mp3.sk. Tu si môžete kúpiť všetky modely použitých iPhonov, napríklad iPhone 6s plus za skvelú cenu. Zároveň však viete, že sa jedná o originálne a profesionálne skontrolované telefóny, ktoré sú stopercentne funkčné. Navyše na ne dostávate 12 mesačnú záruku. Nejedná sa tak o žiadny lacný iPhone bazár s vrakmi, ale seriózny bazár s overenými telefónmi vo veľmi dobrom stave. Ak teda hľadáte najvýhodnejší použitý iPhone, už ďalej nehľadajte. Toto je ideálne riešenie pre vás!