Úvod Dom, byt a záhrada Otvorené regály na stenu – najjednoduchší policový systém

Otvorené regály na stenu – najjednoduchší policový systém

1485
0
ZDIEĽAŤ

Keď sa povie „najrýchlejšie“ riešenie nábytkovej steny, zväčša sa na myseľ derú aj slová ako núdzové či dočasné riešenie. Avšak nie vždy to tak musí byť. A to, čo malo pôvodne slúžiť iba do času, kým nebude čas alebo príležitosť na niečo lepšie, sa zrazu stáva riešením trvalým.

Jednoduché regály na stenu

Život nás často postaví pred nepredvídané situácie, ako aj pred nutnosť rýchlo a čo možno najjednoduchšie vybudovať otvorený regálový systém na ukladanie predmetov v dielni, garáži, komore či hoci aj doma v kuchyni. A keď nie je čas dlho špekulovať, kde kúpim alebo predám regále, volíme rýchle a jednoduché riešenie – otvorené regále na stenu. Ich obrovskou výhodou je nielen jednoduchá a doslova expresná montáž, ale aj to, že pôsobia priehľadne, vzdušne a veľmi moderne.

Montáž otvorených regálov

Skvelé je, že väčšina domácich, aspoň trochu zručných kutilov, si otvorené police a regály na stenu dokáže namontovať svojpomocne. Keďže vzdialenosť medzi jednotlivými policami si určia podľa svojich potrieb, vkusu aj miery zaťaženia, postačí už len zobrať vodováhu, vrták, vŕtačku, dostatok hmoždiniek a ide sa na to.

Podľa toho, kam chceme police umiestniť, volíme ich typ, farbu aj veľkosť koľajnice.

Polica a regál na mieru

Vždy zohľadňujeme predovšetkým to, čo plánujeme na police a regály umiestniť. Prehýbajúce sa police z masívu či dosky z iného materiálu, trebárs aj trendy paletové regály, totiž vždy hrozia zlomením. Preto, pokiaľ má byť otvorený regál dlhší, rátame zrejme aj s väčšou záťažou, čo sa dá ľahko vyriešiť tak, že vertikálne koľajničky sa umiestnia bližšie. Vďaka tomu sa predpokladaná hmotnosť na poličke lepšie rozloží a čo je rovnako dôležité, nič nekazí dojem z nej.