Úvod Zaujímavosti Futbalové hviezdy si potrpia na štýlové chrániče

Futbalové hviezdy si potrpia na štýlové chrániče

2347
0
ZDIEĽAŤ

Nielen tie najväčšie hviezdy svetového futbalu ako Ronaldo či Messi si potrpia na trendy doplnky, kam spadajú aj ich chrániče. Imidžové chrániče už prenikli aj na naše trávniky, profesionálne i tie mládežnícke.

Čo všetko si nechávajú futbalisti na svoje chrániče vyobraziť?  Vyobrazené majú na nich mená, vlajky a dátumy

Štýlový doplnok futbalistov – imidžové chrániče

Výstrelok alebo nový trend s hlbším významom? Nech je to tak či onak, okrášlené futbalové chrániče sú čoraz bežnejšou realitou.

Pôvodne nápad kreatívneho talianskeho podnikateľa Enrica Campariho hneď očaril aj tie najväčšie futbalové hviezdy na čele s Lionelom Messim a Fabiom Cannavarom, ktorí neváhajú za jeden pár takýchto originálnych chráničov zaplatiť aj niekoľko tisíc eur. A že sa tento nápad rýchlo stretol s odozvou aj u ich fanúšikov, tomu sa snáď nemožno ani čudovať. Enrico Campari a jeho jedinečné chrániče má výhradné zastúpenie aj na Slovensku, vďaka čomu sú pekné chrániče aj s vlastným menom či vyobrazením vlajky dostupné aj pre našich futbalových reprezentantov.

Pravdaže, aj tu je na prvom mieste bezpečnosť a kvalita, a preto sú tieto štýlovo pokreslené chrániče vyrábané z karbónu, teda uhlíkových vlákien. Karbón je využívaný najmä pre jeho odolnosť a ľahkosť, je teda garanciou, že z neho vyrobené chrániče sú maximálne odolné voči nárazu, no zároveň sú veľmi ľahké, čo je veľmi cenená vlastnosť. Každý futbalista bude isto súhlasiť, že ako nie sú kopačky nike hypervenom obyčajnými kopačkami, tak aj chrániče z dielne Enrica Campariho sú niečím, čo sa len tak nevidí. 

Slováci na trávnikoch a ich futbalové chrániče

Našťastie, naši futbalisti kráčajú s dobou a neboja sa upútať. Aj na svoje chrániče, ktoré sa vynímajú od futbalovej bránky až na tribúny. Vladimír Weiss má na svojich extra chráničoch vlastné meno, Miňo Stoch k tomu aj dátumy zápasov na šampionáte v Afrike, no a chýbať nesmie ani slovenská vlajka, ktorú majú vyobrazenú snáď všetci. Kreativita však nepozná hranice, a tak sa na chráničoch futbalových hviezd stretnete aj s citátmi z Biblie či komiksovými postavičkami.