Úvod Zaujímavosti Odhaľte krásy Spiša počas vašej zimnej dovolenky

Odhaľte krásy Spiša počas vašej zimnej dovolenky

59
0
ZDIEĽAŤ
Odhaľte krásy Spiša počas vašej zimnej dovolenky. Čarovný región Slovenska čaká na vašu návštevu!
Odhaľte krásy Spiša počas vašej zimnej dovolenky. Čarovný región Slovenska čaká na vašu návštevu!

Radi sa túlate po Slovensku? Jeden región krajší ako druhý. Na Spiši sa vám bude tiež páčiť. Ak ste tu nikdy neboli, poskytneme vám pár tipov, aké turistické atrakcie počas dovolenky v zime určite nevynechať.

Historický región na severe Slovenska

Spiš je známy svojou nádhernou prírodou a množstvom kultúrnych a historických pamiatok. Jeho najväčšou pýchou je Spišský hrad, ktorý sa dostal aj do zoznamu UNESCO. Patrí k najväčším hradným komplexom v Európe, a keď ho navštívite, budete mať krásny výhľad na okolitý región. V Spišskom Podhradí sa napríklad nachádza pôsobivý Spišský Jeruzalem. Stavba vznikla v čase bojov proti Turkom, keď sa nedalo podnikať púte do Svätej zeme. V areáli je postavených množstvo kaplniek a na Slovensku nemá obdobu. V komplexe sa nachádzajú oddychové zóny a informačné tabule. Dostanete sa sem po chodníku medzi Spišskou Kapitulou a Sivou Bradou.

Ospievaná Levoča

V zozname UNESCO je zapísaný aj Kostol sv. Jakuba v Levoči, ktorý je však rovnako pozoruhodný ako ďalšie kostolíky v oblasti. Keď už budete v Levoči, neobíďte stredovekú Klietku hanby, budovu radnice či dom Majstra Pavla. Na strmom kopci (Mariánska hora) týčiacom sa nad Levočou je postavená bazilika, ktorá takisto predstavuje dominantu Levoče.

Pastva pre turistické oči

V letnom období vás zabavila roklina Kyseľ a tiesňava Suchá Belá v Hrabušiciach alebo Prielom Hornádu v Smižanoch, no v zime vás očarí ľadopád Šikľavá skala v Chrasti nad Hornádom. Vodopád sa v zime mení na ľadové kráľovstvo a hotové majstrovské dielo. V lokalite Spišská Nová Ves si zalyžujete v stredisku Poráč-Brodok, a keď tam už budete, všimnite si jedinečnú budovu reduty. Perfektné lyžiarske zážitky vám prinesú aj lyžiarske strediská v lokalitách Hnilčík, Nálepkovo alebo Krompachy. Lokality Letanovce a Hrabušice majú pre turistov pripravených mnoho krásnych turistických chodníkov, ktoré očaria v zime aj v lete. Romantické tiesňavy, vodopády a doliny prinesú pokoj vašej duši.

Ubytujte sa na Spiši

Inšpirovali sme vás? Je toho množstvo, čo sa dá v lokalite Spiš vidieť a zažiť, no bez nutnosti ubytovať sa to nepôjde. Chcete toho predsa vidieť čo najviac. Rezervujte si pobyt na mieste, odkiaľ to budete mať za každou turistickou atrakciou len na skok, a naplánujte si zážitky na každý deň. Na stránkach fiemso.com nájdete apartmány, chaty, penzióny a drevenice, ktoré potešia rodiny s deťmi, cestovateľov s domácimi zvieratami i tých, ktorí si počas zimnej dovolenky radi vychutnajú oheň v kozube či relax v saune alebo vírivke. Definujte si svoje požiadavky a rezervujte si výhodné ubytovanie na Slovensku priamo u poskytovateľa ubytovania, bez vedľajších poplatkov.