Úvod Financie a ekonomika Najekologickejšia budova na Slovensku sa nenachádza v Bratislave!

Najekologickejšia budova na Slovensku sa nenachádza v Bratislave!

1120
0
ZDIEĽAŤ

Každý zamestnanec sa chce v práci cítiť bezpečne, komfortne a príjemne, a to za každých okolností. Žiaľ, množstvo budov a kancelárskych priestorov je navrhnutých tak, že na ľudské zdravie nepôsobia práve priaznivo. Na základe viacerých štúdií bolo zistené, že až 90% svojho života strávime v interiéroch budov, čo na fyzické i psychické zdravie človeka nemá práve blahodarný účinok. Základom je, aby do interiéru prenikalo dostatok prirodzeného svetla, čo koniec koncov človeka posilňuje a dodáva mu dostatok energie. Vedeli ste o tom, že jedna z najekologickejších budov sa nenachádza v Bratislave, Košiciach či Banskej Bystrici?

Dostatok prirodzeného svetla i správnej teploty v budove

Obchodná kancelária, a teda budova, ktorá sa nachádza v Piešťanoch, patrí medzi jednu z najekologickejších budov na Slovenku, pričom je navrhnutá architektom – Adamom Cifrom. Adam sa zameral na to, aby do interiéru prenikalo dostatok prirodzeného svetla, no okrem toho sa zameral na prísun správnej teploty a vzduchu, čo má koniec koncov významný vplyv na pracovný výkon zamestnanca. Ďalej v rámci prednášky prezentoval výnosy, ktoré boli nadobudnuté v priebehu procesu projektovania a realizácie všetkých zúčastnených strán.

Dôraz kladený na prirodzenosť interiéru

Drevo či ďalšie prírodné materiály sú v priestory na prenájom Košice využívané z dôvodu nadobudnutia prirodzeného akustického prostredia. Práve prírodné materiály pôsobia útulným dojmom, ktorý na človeka pôsobí pozitívne, čo sa následne prejavuje na vyššom pracovnom výkone. Základom však je, aby bola zeleň zachovaná nielen v exteriéri, ale aj interiéri budovy, pričom dôraz by mal byť kladený aj na veľké presklené plochy, ktoré umožňujú využiť slnečné svetlo na maximum. Použitý tieniaci systém v prenájom kancelárie Žilina ocenia zamestnanci firmy najmä počas slnečných letných dní.