Úvod Dom, byt a záhrada Vyberáte dvere? Nechajte sa inšpirovať!

Vyberáte dvere? Nechajte sa inšpirovať!

940
0
ZDIEĽAŤ

Pri rozhodovaní o tom, aké interiérové či exteriérové dvere do domu alebo bytu kúpiť, hrá veľkú úlohu najmä dizajnové prevedenie, ktoré je koniec koncov kľúčové pre väčšinu z nás. Pre bežného človeka je dizajn interiérových dverí dôležitým faktorom, aj keď občas zabúdame na základné parametre, a to na povrch dverí a technologické spracovanie dverí, ktoré výrazne vplýva na ich životnosť. Dvere bývajú presklené na niekoľko spôsobov, pričom je individuálnou záležitosťou každého z nás to, aký model interiérových dverí zvolí. Pýtate sa, čo si všímať pri ich výbere? Je to povrch dverí, či predajca, ktorého si koniec koncov vyberieme?

Povrch interiérových dverí – je dôležitý?

V domácnostiach sa posledné dni objavujú dvere s tlačenými motívmi na skle a s rôznymi dekormi dreva, keďže práve drevo patrí medzi prírodný materiál, ktorý splní očakávania aj najnáročnejších klientov. Aj to je jeden z dôvodov, prečo ľudia berú do úvahy najmä to, ako dvere, či už vchodové alebo interiérové dvere vyzerajú, a teda aký majú vzhľad. Medzi cenovo najdostupnejší povrch interiérových dverí radíme tzv. lakovaný, kedy sa dizajn tlačí priamo na ich povrch. Po lakovanom povrchu nasledujú rôzne ďalšie atraktívne povrchy z fólie, 3D fólie či CPL laminátu. Najdrahšie povrchy interiérových dverí sú tie, ktoré sú vyrobené z prírodnej dýhy. Áno, to, aký povrch dverí zvolíte, má významnú rolu, čo sa týka životnosti.

Ako si uľahčiť výber?

Ak sa aj vy pýtate, ako vybrať protipožiarne dvere či bezpečnostné dvere, základom je všímať si predajcu, od ktorého ste sa rozhodli zakúpiť daný produkt. Všímajte si referencie od ostatných zákazníkov, ponuku sortimentu a v konečnom dôsledku i cenu, ktorá je pre väčšinu z nás smerodajná. Dôveryhodný predajca sa môže pýšiť nielen pozitívnymi referenciami, ale tiež dlhoročnými skúsenosťami na trhu.