Úvod Financie a ekonomika Nadčasový dizajn v interiéri kancelárie

Nadčasový dizajn v interiéri kancelárie

377
0
ZDIEĽAŤ
Nadčasový dizajn v interiéri kancelárie
Nadčasový dizajn v interiéri kancelárie

Zariadiť si interiér domu alebo kancelárie môže byť náročnejšie ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Pokiaľ chcete dosiahnuť nadčasový dizajn v interiéri, mali by ste sa vzdať aktuálnych módnych výstrelkov a svoj záujem upriamiť na udržateľné veci, ktoré budú moderné stále. Priestor zariadený podľa aktuálnych výstrelkov sa môže zdať o pár rokov ako gýčový, pretože móda a dizajn interiéru sa neustále vyvíjajú. Zvoľte preto pri zariaďovaní prvky, ktoré upútajú, no zároveň budú mať dlhú trvácnosť. Pri správne zvolených prvkoch bude váš interiér dýchať moderným dychom dlhé roky bez potreby zmeny.

Jedným z tipov, ako zariadiť moderný interiér, sú sklenené steny. Sklenené steny v interiéri sa dajú využiť na množstvo vecí. Vo veľkých priestoroch vďaka skleneným stenám môžete rozdeliť interiér na viac sekcií. Výhodou sklenených stien je, že interiér zostane presvetlený, no zároveň máte vyčlenený osobný priestor na realizáciu. Vo väčších kanceláriách je vhodné mať miestnosť vyčlenenú na stretnutia a porady. Mnoho firiem má práve zasadaciu miestnosť oddelenú od ostatných priestorov elegantnou sklenenou stenou. Priestor môže byť sklenenou stenou oddelený úplne, vtedy sa do sklenenej steny dajú zakomponovať dvere.

Farba sklenenej steny závisí od vašich preferencií. Môžete zvoliť číre sklo, no moderný je aj dymový odtieň skla alebo číre sklo s mliečnym pásom uprostred. Sklenenú stenu je potrebné urobiť na mieru, skúsená spoločnosť zaoberajúca sa sklenenými stenami vám určite navrhne najvhodnejšie riešenie pre váš interiér.

Ďalším zaujímavým prvkom, ktorý sa dá považovať za prvok nadčasového dizajnu je zrkadlo. Zrkadlo na mieru nemusí byť len v baletnom štúdiu. Zrkadlová plocha sofistikovane doplní interiér. Jej umiestnenie však nesmie rušiť bežný chod kancelárie. Vhodné je jeho umiestnenie na moderné toalety alebo do atypických výrezov v priestore. Zrkadlo na mieru je vhodné do priestorov, kam sa konvenčné zrkadlo nezmestí, prípadne nemá taký rozmer, aký by vám vyhovoval. Doplňte zrkadlo o LED osvetlenie a spolu s osvetlením pracovného priestoru vdýchnite miestu moderný dizajn.

Otvorený priestor v kanceláriách má svoje výhody aj nevýhody. Klasické zatvorené kancelárie nemusia byť pre každého, kto má rád prehľad o dianí na pracovisku. Na druhej strane, otvorený priestor plný ľudí môže byť príliš hlučným miestom, ktoré zabrzdí pracovné tempo. Aj v tomto majú sklenené steny výhodu. Udržia prehľad na pracovisku, presvetlia priestor a zároveň bránia šíreniu zvuku medzi jednotlivými sektormi.

Atypické prvky v kancelárii priestor oživia a môžu ho aj zútulniť. Nenechajte sa však zmiasť krikľavými módnymi výstrelkami. Pracovný priestor by mal byť pohodlný pre svojho užívateľa, mali by ste sa v ňom cítiť príjemne s kolegami, no zároveň by mal poskytovať dostatočné súkromie na vykonávanie pracovných úloh. Vytvorte svojich spolupracovníkom kútik, kde sa môžu stretnúť v rámci krátkej prestávky na kávu, prípadne pohodlné miesto, kde môžu pracovať na sedacích vakoch.

Rastliny sú dobrou voľbou do vašej kancelárie. Rastliny v dizajnových kvetináčoch nikdy nebudú nemoderné, no treba sa o nich pravidelne starať a hnojiť ich. Svieža zelená doplní energiu vo vašej práci, no naopak vyschnuté rastliny, o ktoré sa nikto nestará, môžu vplývať negatívne na priestor.