Úvod Automagazín Snehové reťaze nie sú na ozdobu a potrebujú ich aj traktory

Snehové reťaze nie sú na ozdobu a potrebujú ich aj traktory

59
0
ZDIEĽAŤ
Snehové reťaze nie sú na ozdobu a potrebujú ich aj traktory
Snehové reťaze nie sú na ozdobu a potrebujú ich aj traktory

Pri kúpe snehových reťazí ste si iste všimli, že sa predávajú na všetky typy vozidiel. Možno si kladiete otázku, na čo sú snehové reťaze pre veľké vozidlá dobré. Na prvý pohľad sa zdá, že nákladné vozidlo alebo traktor majú pneumatiky s tak hlbokým dezénom, že sa im nemôže nič stať ani vo vysokom snehu. Snehové reťaze však chránia a pomáhajú aj týmto typom vozidiel.

Malé osobné vozidlá a snehové reťaze

U malých osobných vozidiel je jasné, že snehové reťaze zabránia, aby sa automobil dostal do šmyku a prešiel aj cez vysokú vrstvu snehu. Zákon však hovorí jasnou rečou. Snehové reťaze si musia na hnaciu nápravu nasadiť všetky vozidlá, ktoré sa počas svojej prevádzky dostanú do zasneženej horskej oblasti. Všetky úseky, ktoré sú pri snehovej nádielke nebezpečné pre jazdu bez reťazí, sú vyznačené príkazovou dopravnou značkou. Za touto značkou musíte mať na kolesách inštalované reťaze. Pozor na riadenie vozidla s reťazami. Jazda musí byť plynulá a nesmiete prekročiť rýchlosť päťdesiat kilometrov za hodinu. Výber reťazí závisí od vás, ale v naozaj ťažkom teréne by ste sa nemali spoliehať na textilné snehové reťaze alebo na reťaze pochybnej značky. Z hľadiska bezpečnosti vám odporúčame kúpu kovových reťazí. Medzi kvalitné patria snehové reťaze pewag, na ktoré sa môžete spoľahnúť za každých okolností.

Reťaze na traktoroch urýchlia a zefektívnia zimnú údržbu

Zdá sa vám predstava reťazí na traktore smiešna? Pri vyslovení slova traktor si skoro všetci predstavia vozidlo, ktoré seje alebo orie polia. Na traktor sa dajú pripevniť rôzne prídavné zariadenia, ktoré pomáhajú pri čistení vozoviek alebo odhŕňaní snehu. Mestský človek, ktorý nevystrčil nos z betónovej džungle si len ťažko vie predstaviť, koľko snehu napadne v horách. Snehové reťaze na traktor umožnia vozidlu sa dostať naozaj všade, dokonca do metrového záveja bez toho, aby traktor zostal uväznený v snehovej nádielke. V horách je potrebné odhrnúť desiatky kilometrov ciest, chodníkov a príjazdov k domom či hotelom. Bez snehových reťazí by odhŕňanie snehu nebolo efektívne a dokonca by sa stalo nebezpečnou činnosťou. Snehové reťaze konštruované na traktory majú špeciálne prevedenie, oká prispôsobené extrémnym podmienkam a zároveň je ich údržba jednoduchá. Takéto reťaze vydržia aj pri vysokej záťaži niekoľko rokov bez nutnosti veľkých opráv.