Úvod Tlačové správy Motivujte svoje deti

Motivujte svoje deti

1062
0
ZDIEĽAŤ

Iste ako rodič chcete aj Vy, aby Vaša ratolesť raz mala dokonalý život plný osobných, no najmä pracovných úspechov. Jednoducho si prajeme, aby naše deti boli v živote šťastné a úspešné.

Naše predstavy sa však nemôžu splniť všetky. Rovnako tak plánovali aj Vaši rodičia, čo z Vás bude keď vyrastiete, a priznajme si, že u väčšiny z nás sa nesplnila ani polovica. Každý máme svoju vlastnú cestu, a ak pociťujeme priveľký tlak, zlyháme oveľa častejšie, ako keď nám okolie dá voľne dýchať. Toto sa môže stať aj u Vašej dcéry, či syna, zvážte teda aký „nátlak“ je vhodný, inak si svoje životy zariadia podľa seba a ani dobre mienené rady neposlúchnu. Určite to poznáte z vlastnej skúsenosti, no na veľké zmeny je niekedy neskoro.

Naše deti by sme preto mali viesť k tomu, čo je podľa nás správne, a to s láskou a porozumením, veď ani my sme nezjedli všetku múdrosť sveta. Najlepšie sa však deti učia naším príkladom. Ak teda po návrate z práce len zapnete telku, ťažko budete dieťa povzbudzovať k športovej aktivite, či učeniu. Preto ak chcete, aby dieťa napríklad čítalo aj mimo povinnej literatúry, musí pozitívny vzťah ku knihám prevziať od Vás. Nebráňte sa teda čítaniu rozprávok na dobrú noc. Knihy pre deti povzbudia predstavivosť a zo zvedavosti sami prirodzene začnú vyhľadávať tento čarovný svet. Aj pod vianočným stromčekom by si teda knihy z ikarus.sk mali nájsť svoje pevné miesto.

Ako milujúci rodič si však veľmi dobre uvedomujete, aké ťažké to bude mať aj neskôr v živote. Následné zamestnanie je však podmienené aj výsledkami v škole, nie vždy sú však smerodajné len samé jednotky. Oveľa podstatnejšie je, čo všetko si dieťa odnesie aj do dospelosti. V súčasnosti však môžeme povedať, že najmä jazyky hrajú prím. Preto za zváženie stoja aj detské kurzy angličtiny.