Úvod Nakupovanie a Móda LEGO – Benefity, o ktorých ste (asi) nevedeli

LEGO – Benefity, o ktorých ste (asi) nevedeli

72
0
ZDIEĽAŤ
LEGO - Benefity, o ktorých ste (asi) nevedeli
LEGO - Benefity, o ktorých ste (asi) nevedeli

V nasledujúcom článku vám poodhalíme jednotlivé benefity, ktoré vychádzajú z hrania sa s LEGO hračkami. Veríme, že je dôležité pozerať sa na hranie z rôznych perspektív a kým si to vaše dieťa ani neuvedomuje a hrá sa s kockami, súčasne sa aj zdokonaľuje v rôznych ďalších aspektoch.

LEGO – História v kocke

Trefný nadpis nemyslíte?

Za pomyselného otca LEGO stavebníc sa považuje stolár Ole Kirk Christiansen, pôvodom z malej dediny Billund ležiacej na severe Dánska. Jeho cesta za úspechom bola strastiplná, sprevádzaná mnohými tragédiami (jeho obchody zhoreli až 3 krát, zasiahla ho aj veľká hospodárska kríza a smrť jeho manželky v mladom veku). Ani napriek všetkým nešťastiam, ktoré sa mu priplietli pod nohy sa svojho sna nevzdal a podarilo sa mu vybudovať svetového giganta na poli hračiek. Ide oveľa viac ako len o obyčajné stavebnice, ktoré mimochodom ponúkajú neobmedzené možnosti – pojazdné auto z LEGO a ďalšie rôzne výtvory. Po svete nájdete množstvo tematických zábavných parkov, ktoré sa nazývajú LEGOLAND, taktiež bolo vytvorených množstvo LEGO rozprávok/animovaných filmov a dva hollywoodske filmy.

LEGO – Kvôli tomuto stojí za to!

Nasledujúce poznatky boli získané z pozorovaní, ktoré boli realizované LEGO terapeutom v detskom centre v Británii.

Kreativita a experimentovanie

Vďaka LEGO, majú deti možnosť upustiť uzdu svojej fantázii a čo je ešte dôležité, zároveň majú možnosť aplikovať svoje predstavy do reálneho sveta. Efektívny spôsob, ako nechať vyniknúť ich jedinečnosť.

Trpezlivosť, pomoc pri strese a úzkosti

Samozrejme, že si aktivita takéhoto charakteru vyžaduje aj veľkú dávku trpezlivosti. Množstvo malých dielov je potrebné jeden za druhým správne poskladať. Vďaka tomu sa váš tep zníži a prichádzajú pocity pohodlia. Taktiež tvoríte z ničoho niečo, chaos skladáte do poriadku, čo má pozitívne účinky na stresové vypätie.

Kritické myslenie, priestorové vnímanie, koncentrácia

Nasledovať inštrukcie v určitom poradí, porozumieť symetrii, vzorom a rozmiestneniu kociek pomáha deťom rozvinúť ich matematické schopnosti a priestorové vnímanie, avšak súčasne si to vyžaduje istú mieru koncentrácie a sústredenia. Zároveň ich stavanie povzbudzuje k tomu, aby problém riešili, čo si vyžaduje analýzu a vymýšľanie postupov.

Kľudne nechajte vaše deti hrať sa s LEGO ani netušia, že v skutočnosti toho robia omnoho viac.