Úvod Zdravie a Štýl Cvičíme s kettlebellom: Prečo ho zaradiť do tréningového plánu?

Cvičíme s kettlebellom: Prečo ho zaradiť do tréningového plánu?

199
0
ZDIEĽAŤ
Cvičíme s kettlebellom: Prečo ho zaradiť do tréningového plánu?
Cvičíme s kettlebellom: Prečo ho zaradiť do tréningového plánu?

Kettlebell, železná guľa s držadlom, sa radí medzi užitočné cvičebné pomôcky a nájdete ju takmer v každej posilňovni. Jeho história sa začala písať už v cárskom Rusku, kedy kettlebell používali vojaci. V súčasnosti kettlebell pozná celý svet a vďaka jeho benefitom s ním mnoho ľudí aj cvičí.

Kettlebell je univerzálna pomôcka

Skvelá cvičebná pomôcka, ktorá sa hodí pre silový aj intervalový tréning. Môžete s ním drepovať počas silového tréningu alebo v rámci intenzívneho intervalového tréningu vyskúšať výpady.

To ale nie je všetko. Kettlebell nielen nahradí jednoručné činky, môžete s ním tiež švihať a cvičiť množstvo cvikov od mŕtvych ťahov až po kliky.

Na trhu navyše nájdete hneď niekoľko druhov kettlebellov, ktoré sa líšia z hľadiska váhy. Na svoje si tak prídu nielen začiatočníci, ale aj pokročilí fitnesáci.

Kettlebell a jeho zdravotné benefity

S kettlebellom cvičenie nie je ani trochu nudné. Ba čo viac, je prospešné aj po fyzickej stránke. Pri cvikoch s touto obľúbenou pomôckou si precvičíte komplexne celé telo – svaly na rukách, prsiach, ramenách, zadku, bruchu, nohách a samozrejme chrbte. Okrem svalov je tiež vhodný na viackĺbové cviky, pretože vám umožní zapojiť v rámci jedného cviku hneď niekoľko telesných partií. Počas tréningu tak budete posilovať komplexne a omnoho viac efektívne ako kedykoľvek predtým.

Kettlebell priaznivo vplýva aj na držanie tela a chrbticu a to najmä z toho dôvodu, že vás pri tréningu núti zapojiť stred tela. Pokiaľ máte s bolesťami chrbta problémy, pretože máte sedavú prácu, pravidelné cviky s kettlebellom vám v dlhodobom časovom horizonte od nepríjemných bolestí uľavia.

Cvičenie s kettlebellom vylepší tiež vašu vytrvalosť, mobilitu, silu a rozsah pohybu kĺbov.

Pomôže vám zhodiť kilá navyše

Pokiaľ hľadáte spôsob, ako spáliť kalórie rýchlo a efektívne a zhodiť nadbytočné kilá, zaraďte do svojho tréningového plánu cvičenie s kettlebellom. Pri intenzívnom tréningu s fitness pomôckou si poriadne dáte do tela a kalórie budete spaľovať aj po jeho skončení. Ak sa budeme baviť o presných číslach, 80-kilový muž môže pri hodinovom tréningu s kettlebellom spáliť viac ako 650 kalórií, zatiaľ čo 60-kilová žena až 500 kalórií.