Úvod Uncategorized Látkové rolety – inšpirácia, ako si skrášliť interiér

Látkové rolety – inšpirácia, ako si skrášliť interiér

182
0
ZDIEĽAŤ
Látkové rolety - inšpirácia, ako si skrášliť interiér

Látkové rolety patria medzi interiérové tienenie. Vďaka obsiahlym vzorkovníkom látok a možnosti voľby materiálu a tvaru konštrukcie roliet sa zaradili medzi najpredávanejšie druhy tieniacej techniky. Snáď každý si s nimi nájde to svoje.

Rôzne materiály, rôzne tvary

Základom je, z akého materiálu má byť vyrobená konštrukcia rolety. V ponuke väčšiny obchodov nájdete rolety plastové a kovové. Záleží tak iba na vašich preferenciách a vzhľade interiéru, ktorý typ bude pre vás ten pravý. Látkové rolety s plastovou konštrukciou sa hodia trebárs k bielym oknám, kedy biely plast vzhľad rolety nijako nenarúša a naopak – nechá vyniknúť pokojne aj  výraznejšiu látku rolety. Kovová konštrukcia býva v metalickom prevedení a sama o sebe je výrazným prvkom, takže sa bude krásne vynímať aj s jednofarebnými látkami.

Látkové rolety - inšpirácia, ako si skrášliť interiér

Pokiaľ sú v izbe iné farebne výrazné prvky, poslúžia najlepšie rolety jednofarebné.

Má tieniť alebo zatemňovať?

Ďalším krokom je výber látky. Ten sa najčastejšie odvíja podľa farieb v interiéri, ale je závislý aj na ponuke konkrétneho druhu látky – tieniaci, či zatemňujúci. To je ovplyvnené priepustnosťou látky. Čím vyššia hodnota priepustnosti, tým viac svetla bude cez látku do interiéru prechádzať. Čím nižšia hodnota, tým väčší tieň bude roleta poskytovať. Pokiaľ si vyberiete látku s nulovou priepustnosťou, roleta bude zatemňovať.

Vzorované látky pomôžu krásne doplniť interiér a zútulnia ho.

Vzorované látky pomôžu krásne doplniť interiér a zútulnia ho.

Vďaka rôznym farbám, vzorom aj textúram látok, zladíte  rolety s akýmkoľvek štýlom vášho domova.

Chcete ju namiesto záclony aj k zatieneniu?

Potom odporúčame látkové rolety deň a noc. Tie majú dvojitú látku, ktorá je utkaná zo striedavých pásov dvoch rozlične priepustných látok. Ak sa pásy prekrývajú, bude duoroleta plniť funkciu záclony, ak pásy proti sebe posuniete, bude roleta viacej tieniť a zaistí vám väčšie súkromie.

Látkové rolety deň a noc – vpúšťajú dostatok prirodzeného svetla, pri prekrytí pruhov tienia.

Vzorované látky pomôžu krásne doplniť interiér a zútulnia ho.

V tomto prípade sú rolety deň a noc výrazným dekoratívnym prvkom.