Úvod Tlačové správy Kreatívne nápady, ktoré Vás prenesú späť do detstva

Kreatívne nápady, ktoré Vás prenesú späť do detstva

1981
0
ZDIEĽAŤ

Byť milujúcim a starostlivým rodičom znamená dopriať svojmu dieťaťu všetko, čo je v našich silách, ale naučiť ho tiež vážiť si veci, ktoré dostane. Prostredie, v akom deti vyrastajú, má na ne nesporný vplyv, na ich rast a rozvoj, preto by sme podnety, ktorými ich obklopíme, nemali podceňovať. Ale ani nimi zbytočne plytvať, k čomu dnešná konzumná spoločnosť dosť zvádza…

Súhlasíte s tým, aby mali deti všetko a ešte viac? Už totiž ani detské izby vyzerajúce ako les či basketbalové ihrisko nie sú čisto rozprávková záležitosť. 

Návrat v čase

No úprimne, keby ste boli znova dieťaťom a mohli mať izbu kompletne zariadenú ako pirátsku loď, posteľ v tvare pretekárskeho auta či koča pre Popolušku, odolali by ste?

Mnoho rodičov zvedú vlastné nesplnené túžby k tomu, aby svojim deťom, ak môžu, tento luxus dopriali. Možno sa bojíte deti príliš rozmaznať, ale určite tiež nechcete, aby žili v sterilných izbách bez kúska nápadu. Kde je teda tá pomyselná hranica? Tú si musí každý v sebe nastaviť sám…

Fantázii v ceste nič nestojí

Detská izbička s rebríkmi, lanami či trampolínami je dnes bežne dostupná. Či je to však aj bezpečné, je vec druhá. Je na rodičoch, či svojim malým Tarzanom doprajú tieto vymoženosti, alebo budú o čosi opatrnejší a ostanú viac pri zemi. Ani táto alternatíva však nemusí znamenať nudu.

Pri neposedníkoch, ktorí sú aj bez zaveseného lana uprostred svojej izby dostatočne akční a ľahko si môžu ublížiť, je bezpečnosť skutočne prvoradá. 

Dobrá rada teda znie: Neriaďte sa iba tým, čo všetko si môžete dovoliť a aké dizajnové novinky nájdete v katalógoch. Áno, originalita sa počíta, ale nie za cenu ohrozenia zdravia Vašich ratolestí. Dbajte napríklad aj na to, aby detská posteľ bola nielen atraktívna, ale tiež plnila svoj účel. Overte si predajcu a nechajte si poradiť známymi, prípadne sa viesť referenciami. 

Buďte jedineční, nápadití, prosto tí najlepší rodičia, ktorí však v prvom rade dbajú na zdravý vývin svojich detí. A tým neraz stačí aj menej, najviac si predsa cenia dostatok miesta na hranie a Váš čas strávený s nimi.

Hoci niektoré nápady, ako môže vyzerať moderná detská izba, sú ozaj neuveriteľné…

detska izba palace pets_New

gravirovana kocurik modry

Zdroj: boredpanda.com/creative-kids-room-ideas/

Foto

files.detskapostel.com/200030409-f1d5bf2cfd/hugo_ru%C5%BEov%C3%BD.jpg

files.detskapostel.com/200009939-9bc889dbb3/detska%20izba%20palace%20pets_New.jpg

files.detskapostel.com/200002957-abe6aacdfe/gravirovana%20kocurik%20modry.jpg