Úvod Technika a Internet Čo by žiadnemu gitaristovi nemalo chýbať v priehradke svojho kufríka na svoj hudobný nástroj?

Čo by žiadnemu gitaristovi nemalo chýbať v priehradke svojho kufríka na svoj hudobný nástroj?

483
0
ZDIEĽAŤ

V žiadnom prípade by vám nemala chýbať ladička hudobných nástrojov. Takú malú klipovú môžete kúpiť za pár stovák a môže vám zachrániť život keď vám odíde  pedálovka,  alebo ak si  druhý gitarista nezoberie svoju ladičku môžete mu ju požičať.
Potom dôležité mať  kapodaster, ktorý je ideálny vtedy keď sa niekto zo spoluhráčov rozhodne transponovať pieseň z nejakého dôvodu, alebo spevák to chce  inej  tónine.
Dôležité je mať aj cvičítko – posilňovač od PRO hands na ruku s ktorým si môžete pred koncertom rozcvičiť prsty. Najdôležitejšou výbavou vášho kufra na hudobný nástroj sú náhradné struny.  Žiadny gitarista by nemal vytiahnuť päty z domu bez náhradných strún.  Vždy je dobré mať náhradné struny aj keby mali byť  už použité.  Spravidla vždy prasknú géčko, alebo tenké jéčko.  S

o strunami súvisí taktiež navíjač na struny, lebo keď vám praskne struna na pódiu každá sekunda je drahá.  Gitarista to len nasadí a môže jednoducho  strunu navinúť s čím taktiež súvisí aj cvakátko na nechty, lebo po navinutí musíte strunu niečím odseknúť. Prípadne keď zistíte pred koncertom, že máte dlhé nechty a nemôžete pohodlne hrať môžete ich rýchlo ešte ostrihať.  9 voltovú baterku by mal mať povinne každý gitarista vo svojom kufríku, pretože veľa aktívnej elektroniky funguje na 9 voltovú baterku.  Dobré je mať v kufríku aj náhradný jackový kábel pretože človek nikdy nevie, kedy mu odíde kábel medzi krabičkami.  Dobré je mať zo sebou aj dlhý nástrojový kábel, ale ten sa však nevojde do kufríka.

Výhodnou výbavou sú aj krátke sťahovacie pásky, ktorými môžete zviazať káble. Skvelo držia a nepovolia. Je však vhodné mať v kufríku zase niečo čím tie pásky precvaknete  a na to môžete použiť zase cvakátko na nechty.  Hlavnou výbavou v kufríku aj vodička na čistenie strún napríklad od Dunlopu, s ktorou si vždy po koncerte rýchlo vyčistíte struny  a tým predĺžite ich životnosť.  Po každom hraní  struny jednoducho namažete a vyleštite handričkou. Tak ich zbavíte prachu, potu a korózie čím predĺžite ich životnosť.  Každý gitarista by mal mať v kufríku aj nejaké to náradie, napríklad malý šróbovák alebo imbusový kľúč, keď potrebujete rýchlo niečo dotiahnuť na gitare ušetrí vám to kopu nervov.  Neodmysliteľnou súčasťou každého kufríka na gitaru  sú trsátka od výmyslu sveta rôznych tvarov a veľkostí, veľké trsátka, malé trsátka, tvrdé, mäkké, ružové trsátka. Koľko trsátok máš toľko krát je gitarista človekom. J