Úvod Zdravie a Štýl Inkontinencia: Prečo vzniká a ako ju možno liečiť?

Inkontinencia: Prečo vzniká a ako ju možno liečiť?

72
0
ZDIEĽAŤ
Inkontinencia: Prečo vzniká a ako ju možno liečiť?
Inkontinencia: Prečo vzniká a ako ju možno liečiť?

Problémom mnohých ľudí je v dnešnej dobe inkontinencia alebo inak povedané, únik moču. Príčiny vzniku inkontinencie sú rôzne a my si ich postupne priblížime v tomto článku. Taktiež si povieme niečo o možnostiach liečby.

Problém akým je inkontinencia trpí veľké množstvo ľudí. Ide o najčastejšie ochorenie spojené s močovým mechúrom. Zaujímavosťou je, že je to bežné najmä u žien, ale taktiež môže postihnúť aj to mužské pohlavie. Aké sú príčiny vzniku tohto ochorenia?

Príčiny úniku moču

Dôvodov, prečo vzniká inkontinencia je hneď niekoľko. Medzi tie najbežnejšie príčiny však patrí zápal močového mechúra, zápcha či nežiadúce účinky liekov. Inkontinencia však vzniká aj kvôli určitej nehode, úrazu alebo je dôvodom vrodené ochorenie. U žien je príčinou najmä menopauza, pôrod a zápaly močového mechúra.

Základom je prevencia

Aj napriek tomu, že v niektorých prípadoch sa inkontinencii vyhnúť jednoducho nedá, potrební je prevencia. Základom je preventívna prehliadka u urológa. Tento špecialista dokáže podchytiť problém ešte v začiatočnom štádiu, vďaka čomu sa budete vedieť vyhnúť akýmkoľvek komplikáciám. Túto prehliadku je potrebné absolvovať aspoň raz za dva roky.

Liečba laserom

Moderná doba prináša moderné riešenia a výnimkou nie je ani operácia laserom, ktorej cieľom je odstránenie inkontinencie. Zákrok sa robí bez akejkoľvek anestézy a vo všeobecnosti ide o ambulantný zákrok. Ide o málo invazívne ošetrenie, ktoré sa vykonáva na princípe stiahnutia vaginálnej sliznice a kolagénu a ústia močovej trubice.

Dĺžka tohto zákroku je 30 minút, pričom pacient môže ísť ihneď domov. Toto ošetrenie sa však odporúča vykonávať aspoň dvakrát. Okrem iného, budete po rukami odborníkov, ktorí majú roky praxe čo sa týka tohto zákroku. Tento zákrok nie je vhodný pre ženy so zápalom či vážnym ochorením, preto je dôležitá konzultácia pred zákrokom.