Úvod Financie a ekonomika Finančné starosti sa Vám nevyhnú ani v podnikaní

Finančné starosti sa Vám nevyhnú ani v podnikaní

1230
0
ZDIEĽAŤ

S nedostatkom peňazí sa potýkame takmer vždy a všade. Okrem bežných rodinných nákupov, na ktorých sa snažíme šetriť, je na tom podobne aj väčšina podnikateľov.

Tu môžu byť dôvody rôzne, od zlej investície, reklamy, či nesprávnej stratégie, až po závažné problémy s neplatičmi. Vymôcť tak Vaše peniaze späť nie je jednoduché, no prosby a vyhrážky nie vždy platia. Nakoniec sa však aj tak zrejme súdu nevyhnete. To však predstavuje ďalšie náklady ale aj čas, keďže rýchleho rozsudku sa zrejme nedočkáte. Na svoje peniaze tak budete čakať ešte dlhšie. Tomuto by chcel predísť každý podnikateľ, no dopredu odhadnúť našich obchodných partnerov nie je možné.

Nedostatok prostriedkov je však podmienený často aj zbytočnými nákladmi. Firma si vyžaduje platiť podstatné maličkosti a nie je ich málo, no vždy sa nájde spôsob, ako môžete ušetriť. Ak napríklad kanceláriu v centre mesta nepotrebujete, neprenajímajte si ju. Ak si však chcete uchovať lukratívnu adresu pre svoju spoločnosť zapísanú aj v Obchodnom registri, využite virtuálne sídlo. Toto je čoraz obľúbenejšie najmä kvôli úspore, ktorá prospeje aj Vášmu podnikaniu. Túto možnosť ponúka aj spoločnosť Online Invest s.r.o. a vyberať môžete z viacerých ponúkaných adries aj v Bratislave. Nájom je predsa len značnou položkou vo Vašom rozpočte.

Ak ste okresali všetky výdavky, no stále chýba hotovosť, môžete tento schodok pokryť aj pôžičkami. Na trhu nájdete aj výhodné produkty bánk aj nebankoviek ušité presne na mieru podnikateľom. Stačí porovnať ponuky, no dobre zvážte svoj výber, aby ste sa nedostali do ďalších problémov.