Úvod Dom, byt a záhrada Bazénové technológie: Na čo nezabudnúť?

Bazénové technológie: Na čo nezabudnúť?

2025
0
ZDIEĽAŤ

Ak vo vás stúpajúce teploty prebúdzajú túžbu po vlastnom bazéne, mali by ste na ňu nadviazať komunikáciou s odborníkmi, vďaka ktorej sa vyhnete komplikáciám súvisiacim s bazénovou technológiou.

Dostatok priestoru

Rôzne typy bazénov využívajú odlišné technológie, ktoré majú zasa rôzne nároky na priestor. Preto je dôležité vyjasniť si hneď na začiatku, či váš bazén bude v interiéri alebo v exteriéri a či bude skimmerový alebo s prepadovým žľabom. Boris Holoda, zástupca jedného z najvýznamnejších dodávateľov bazénov v Bratislave, upozorňuje na dôležitosť detailného stavebného projektu: „Musí okrem iného zohľadňovať zdroj vody, napojenie na kanalizáciu, spôsob napúšťania a vypúšťania, ohrev a filtráciu vody, umiestnenie atrakcií, osvetlenie, prekrytie a spôsob jeho ovládania, vchod do bazéna, umiestnenie technológie, napájacie miesta, statický posudok, označenie výšky spodnej vody a ďalšie podrobnosti.“

Kvalita technológie

Hoci renomovaní dodávatelia bazénov v Bratislave poskytujú aj spoľahlivý servis, kvalita technológií je veľmi dôležitá. Napríklad od správne zvolenej filtračnej jednotky a umiestnenia elementov recirkulácie závisí rovnomerná dezinfekcia vody, ktorá zasa vplýva na spotrebu bazénovej chémie. Zvolené spôsoby dezinfekcie (chlórová, ozónová, s UV lampou) a ich kombinácie si tiež vyžadujú odborný prístup a ak sa rozhodnete pre mierne slanú vodu v bazéne, váš dodávateľ bazénových technológií určite bude trvať na titánových výmenníkoch na ohrev a ďalších komponentoch.

Príslušenstvo

Aj osvetlenie, hydromasážne prvky, protiprúd, rôzne spôsoby ohrevu vody, zakrývanie bazéna, výťahy či solárne sprchy si vyžadujú spoluprácu s dodávateľom bazéna, ktorý v ideálnom prípade kontroluje postup stavebnej firmy. „Do pripravenej technologickej miestnosti potrebných rozmerov potom inštalujeme technológiu v spolupráci s ďalšími profesiami, ktoré realizujú príslušnú stavbu,“ dodáva Boris Holoda, ktorého firma patrí medzi najkvalitnejších dodávateľov bazénov v Bratislave.