Úvod Automagazín Autá, autá, autá ……

Autá, autá, autá ……

2316
0
ZDIEĽAŤ

Dnes si svet bez áut ani nevieme predstaviť. Autá sa stali prirodzenou súčasťou nášho života. Ušetria nám mnoho času a uľahčujú nám život. Lenže dokážu nám ho aj pekne znepríjemniť, Hlavne, ak máme staršie auto, ktoré treba stále opravovať. Alebo nebodaj spôsobíme dopravnú nehodu. Potrebujeme peniaze na opravu a navyše sa môžeme zraniť. Je však na nás, akým spôsobom auto využijeme. Či už na cestu do práce, alebo na relax s rodinou. Autá však rozhodne neprispievajú k zdravému životnému štýlu. Ako je to možné?

Nestíhate?

Vieme, že nie sme pánmi svojho času. Musíme pracovať, aby sme zarobili peniaze na život. Samozrejme, najlepšie je dopraviť sa do práce peši. Nie každý má ale takú výhodu. Potom sa ľahko môže stať, že autom chodíme aj tam, kde by sme mohli ísť aj inak. Prospelo by to nášmu zdraviu a v neposlednom rade aj životnému prostrediu. Možno by sme ušetrili aj nejaké peniaze. Ale znovu musíme myslieť na milión vecí, ktoré by sme mali stihnúť. Ako to napraviť?

Plánujte svoj čas

Môžeme si svoj deň naplánovať. Rozhodnúť sa, kedy využijeme auto, a kedy si dopriať relax prechádzkou na čerstvom vzduchu.Hádam stretneme známych, ktorých sme dlho nevideli, alebo si vychutnáme pekný deň, na ktorý poobede nebudeme mať čas. Určite sa to dá zvládnuť. Stačí chcieť. Alebo si napríklad naplánovať, ktoré dni budeme bez auta. Možností je veľa. Poraďme sa so svojimi blízkymi, iste nám budú vedieť poradiť. Budeme mať aspoň dobrý pocit kvôli sebe. Počet rôznych civilizačných ochorení stúpa, preto urobme niečo pre svoje zdravie. Uvidíte, že sa to dá aj inak.

Ako prísť k autu?

Ale poďme sa vrátiť k autu. . Stojí nemálo peňazí a nie každý si ho môže dovoliť. Často pre nedostatok peňazí si kúpime auto staršie. Ušetríme síce trochu peňazí, ale na druhej strane to môže byť práve naopak. Ak sa auto kazí, vrazíme doňho ešte viac, ako by sme dali za nové. Môžeme si síce auto sem-tam požičať od nejakého príbuzného alebo kamaráta, ale i tí môžu mať iný program. Horšie to je, ak potrebujem auto k svojmu podnikaniu alebo k práci. Vtedy je každá rada drahá.

Pomoc je nablízku

Možno ste ešte nepočuli o operatívnom leasingu auta. Operatívny leasing je služba, kde si auto prenajmete od leasingovej spoločnosti. Výhodou je, že pri poruche sa my o nič nemusíme starať. Všetky starosti s prevádzkou vozidla má leasingová spoločnosť. Ide napríklad o výmenu pneumatík, kúpu diaľničnej známky , či uzavretie povinného zmluvného poistenia. Môžeme uzavrieť krátkodobý alebo dlhodobý prenájom. Za pokus to určite stojí. Vždy si neskôr môžeme kúpiť svoje vlastné auto. V každom prípade je to dobrá skúsenosť.