Úvod Zaujímavosti Ako získať peniaze na podnikanie

Ako získať peniaze na podnikanie

24
0
ZDIEĽAŤ
Ako získať peniaze na podnikanie

Veľa mladých ľudí má energiu, nápady a odhodlanie začať podnikať. Chýba im však zásadná vec – peniaze na podnikanie. Nie každý má to šťastie, že rastie v zámožnej rodine alebo má majetok, ktorý môže predať a získať financie na rozbeh biznisu. Ak aj vy túžite po vlastnom podnikaní, ale nemáte dostatočné množstvo peňazí, tak vám poradíme, ako sa k peniazom dostať.

Pozor na poplatky za založenie spoločnosti

V zásade sa podnikatelia rozhodujú medzi dvomi formami podnikania. Väčšina zvolí živnosť, ktorá sa vybaví rýchlejšie a je lacnejšia. Za založenie živnosti neplatíte, ale platíte za predmety podnikania. Založenie s.r.o. je drahšie, veď len samotný zápis do obchodného registra stojí elektronickou formou 150 €. K tejto sume si musíte prirátať aj iné položky, napríklad overovanie podpisov alebo vypracovanie zmlúv. Ušetriť takmer polovicu nákladov za založenie s.r.o. vám umožnia firmy, ktoré sa zakladaním spoločností zaoberajú. V prípade, že sa k financiám dostanete, môžete si dokonca kúpiť už založenú spoločnosť ready made s.r.o..

Rýchle peniaze na podnikanie

Rýchle peniaze na podnikanie získate vďaka bezúčelovému úveru. Banke nemusíte predkladať žiadne účtenky ani potvrdenky. Peniaze smiete využiť na akýkoľvek účel. Samozrejme, že ak nemáte stály príjem, tak vám budú musieť ručiť známy či rodičia, riešením je založenie nehnuteľnosti.

Využite povolené prečerpanie

Druhou možnosťou, pri ktorej nemusíte mať podnikateľskú minulosť, je povolené prečerpanie na účte. Dá sa získať veľmi rýchlo a úrok platíte len z čiastky, ktorú využijete. Niektoré banky dokonca pre schválenie nepotrebujú, aby vám na účet vopred chodili peňažné čiastky.

Šanca pre nezamestnaných

Ak ste práve na úrade práce a chcete začať podnikať, tak môžete dostať príspevok na podnikanie. Musíte byť však evidovaní na úrade minimálne tri mesiace. Po splnení podmienok (písomná žiadosť, povinná príprava, podnikateľský plán) môžete získať vyše 5000 €.

Investor či spoločník

Existujú ľudia, ktorí hľadajú možnosti investovania, a ak budete mať pripravený dobre vypracovaný podnikateľský plán, tak vám na rozbeh podnikania poskytnú peniaze. Takýto ľudia niekedy do vášho podnikania vôbec nezasahujú a inokedy sa chcú na chode firmy podieľať.