Úvod Zdravie a Štýl Ako na štíhlu postavu bez hladovania? Vyskúšajte keto diétu

Ako na štíhlu postavu bez hladovania? Vyskúšajte keto diétu

78
0
ZDIEĽAŤ
Ako na štíhlu postavu bez hladovania? Vyskúšajte keto diétu
Ako na štíhlu postavu bez hladovania? Vyskúšajte keto diétu

Ak ste sa už niekedy snažili o redukciu váhy, pravdepodobne ste sa stretli s pojmom keto diéta. Ide o formu stravovania, pri ktorej prijímate nízke množstvo sacharidov, ktoré nahrádzate kvalitnými zdrojmi tukov. Viete, prečo vám keto diéta ponúka množstvo zdravotných benefitov?

Mnohé štúdie potvrdili, že práve ketogénne stravovanie pomáha účinnejšie odbúravať nadbytočné kilogramy. A čo je na nej najlepšie, absolútne pri nej nemusíte hladovať. Keto diéta okrem krajšej postavy ponúka benefity ako pomoc pri cukrovke či vysokom krvnom tlaku.

Ako keto diéta funguje?

Sacharidy v strave sa počas keto diéty nahradia tukom. Redukcia príjmu sacharidov uvedie vaše telo do metabolického stavu, ktorý sa nazýva ketóza. Počas tohto procesu dokáže telo veľmi efektívne spaľuje tuky na energiu.

Rôzne druhy keto diéty

Každému vyhovuje niečo iné, platí to aj pri keto diéte. Niekto nemá problém s trvalo nízkym príjmom sacharidov, iný áno. Preto si ľudia keto diétu prispôsobujú svojim požiadavkám. Najčastejšie je to takto:

  1. Štandardná keto diéta – Permanentný nízky príjem sacharidov, mierny príjem bielkovín a vysoký príjem tukov (10:20:70)
  2. Cyklická keto diéta – vyhovuje ľuďom, ktorí majú v týždni aj fyzicky náročné tréningy a potrebujú počas toho viac energie zo sacharidov. Zvyčajne to funguje tak, že 5 dní v týždni prijímate nízky počet sacharidov a dva dni počet sacharidov zvýšite.
  3. Keto diéta s pridanými bielkovinami – funguje na rovnakom princípe ako štandardná, avšak v pomere 60:35:5 (tuky:bielkoviny:sacharidy).

Pre koho je keto diéta určená?

Keto diéta je vhodná pre každého, kto sa chce zbaviť nadbytočných kilogramov. Výborne naštartuje metabolizmus, zlepšíte si celkové zdravie a ako bonus vôbec nemusíte hladovať.

Na trhu totiž existuje množstvo chutných keto jedál a potravín, vďaka ktorým bude pre vás držať keto diétu bezproblémové. Zabudnite na hladovanie a vyberte si na eshope Ketomix.sk všetko, čo potrebujete. S výhodnými zľavovými kupónmi tu nakúpite od pečiva, cez dezerty, snacky, nápoje, raňajky až po hlavné jedlá. A vaša cesta za vysnívanou postavou môže začať!