Úvod Zaujímavosti Tipy, ako zvýšiť ekológiu počas Vianoc

Tipy, ako zvýšiť ekológiu počas Vianoc

60
0
ZDIEĽAŤ
Tipy, ako zvýšiť ekológiu počas Vianoc
Tipy, ako zvýšiť ekológiu počas Vianoc

Dnešná doba sa čoraz viac zaoberá témou, akou je klimatická kríza. Množstvo ľudí chce zvýšiť myšlienku ekológie, a to je správne. My vám prinášame tipy, ako povýšiť ekológiu počas Vianoc na iný level.

Vianoce sú pre nás všetkých, takpovediac, klasika. Ľudia milujú tieto sviatky pokoja a radosti a rozhodne sa niet čomu čudovať. Čo by ste však mali počas tohto obdobia zmeniť, aby ste zvýšili ekológiu?

Ekologické obaly na darčeky

Každý z nás sa vyžíva v balení darčekov. Niekto menej a niekto zas viac. Papierom a taškami však zaťažujeme našu planétu. Vsaďte na istotu a využite možnosť látok, do ktorých môžete darčeky zabaliť. Skvelým riešením sú aj darčekové tašky, ktoré nemusíte po každých Vianociach vyhadzovať. Môžete ich opakovane použiť aj na ďalšie roky. Vďaka tomu ušetríte množstvo financií a zlepšite tak ekológiu.

Trieďte odpad

Tak ako počas celého roka, aj počas Vianoc je dôležité triediť odpad. Na to slúžia špeciálne nádoby na separovanie. Tie sa rozlišujú počas farieb. Aj keď si množstvo ľudí myslí, že odpad vie triediť nie je to tak. Je potrebné vopred si naštudovať čo do daných nádob patrí a čo nie. Počas Vianoc je však zvýšená spotreba odpadu a práve preto je potrebné separovanie.

Živé vianočné stromčeky

Ak túžite po zelenších Vianociach, skvelou alternatívou živé rezané stromčeky. Je to najmä z dôvodu uhlíkovej stopy. Pri plastových stromčekoch totiž vznikajú emisie skleníkových plynov. Naopak, živé stromčeky produkujú kyslík a pohlcujú oxid uhličitý.

Ďalším skvelým tipom sú tiež ručne robené dekorácie, a to z výlučne prírodných materiálov. Úsporné vianočné osvetlenie by malo byť samozrejmosťou. Ekologické Vianoce si môže urobiť každý z nás, tak prečo to nevyskúšať tento rok? Možností, ako na to, je naozaj veľa. Tak neváhajte a poďte do toho aj vy!