Úvod Uncategorized Aké sú výhody pracovného oblečenia?

Aké sú výhody pracovného oblečenia?

219
0
ZDIEĽAŤ

Realita je taká, že každý z nás trávi v práci minimálne osem hodín denne, čo rozhodne nie je najmenej. Ak by sme sa hlbšie zamysleli, zistili by sme, že možno až tretinu života strávime v práci a ďalšiu časť života prácou, ktorú bežne vykonávame v domácnosti. Aby sa nám pracovalo jednoduchšie a predovšetkým komfortnejšie, základom je kvalitné pracovné oblečenie, ktoré je pre užívateľa pohodlné v každom prípade, a to bez ohľadu na to, aké je zrovna počasie. Čo si teda všímať pri kúpe pracovného oblečenia?

Pracovné oblečenie ako súčasť firemnej etikety

Pracovné oblečenie je súčasťou etikety mnohých firiem na Slovensku i v zahraničí, a to predovšetkým v bankách či súkromných spoločnostiach, ktoré sú aj takýmto spôsobom reprezentatívne. Avšak pracovné oblečenie je aj súčasťou práce manuálneho charakteru, čo si môžeme všimnúť napríklad v prípade stavbárov, ktorí denno-denne strávia niekoľko hodín v exteriéri, a to bez ohľadu na to, aké je momentálne počasie.

Čo všetko spadá pod pracovné oblečenie?

Pracovné rukavice uľahčujú prácu s náradím, chránia ruky pred odreninami či inými úrazmi, ktoré môžu mať fatálne následky. Pri fyzickej práci treba chrániť v prvom rade telo, ktoré je vystavované rôznym poveternostným vplyvom. Montérky umožňujú komfortný pohyb, v zime zahrejú a neprepúšťajú vlhkosť, vďaka čomu je telo stále v suchu. Samozrejme, že existujú montérky určené na zimné, ale aj letné použitie, čiže pri výbere zvážte kvalitu a hrúbku materiálu, ktorá je v tomto prípade kľúčová. Pracovné oblečenie nie sú samozrejme len montérky či rukavice, ale tiež bunda, ktorá umožňuje voľný pohyb, čo znamená, že vás pri pohybuje neobmedzuje. Ideálne je, ak má kapucňu, ktorá sa dá využiť pri daždi alebo vetre, no zabudnúť by ste nemali ani na vrecká, kde môžete v prípade potreby odložiť pracovné rukavice. Pokiaľ to charakter práce vyžaduje, základnou súčasťou pracovného odevu je aj ochranná prilba na hlavu, čiapka, chrániče či pracovná obuv, ktorú je možné využiť nielen v práci, ale aj pri iných činnostiach.