Úvod Dom, byt a záhrada Aké sú bezprostredné výhody použitia lakov a farieb na betón?

Aké sú bezprostredné výhody použitia lakov a farieb na betón?

515
0
ZDIEĽAŤ

Máte záhradu, o ktorú sa pravidelne staráte a chcete jej dopriať tú najlepšiu starostlivosť? V tom prípade by ste nemali zabudnúť ani na kvalitný lak na betón, ktorý slúži na povrchovú úpravu betónu, mramoru či kamenných dlaždíc, ktorých kvalitu chcete udržať aj po nasledujúce roky. Výhodou je, že tento špeciálny lak je vhodný predovšetkým na miesta, ktoré sú denno-denne vystavované veľkej záťaži, ale tiež je možné lak využiť trebárs do skladových priestorov či predajní, ktoré majú pôsobiť reprezentatívne. Už na úvod treba podotknúť, že laky určené na úpravu betónových plôch poskytujú tepelnú odolnosť, transparentný film s protišmykovým filmom a lesklý dizajn, ktorý očarí už od prvého momentu.

Farby a laky na betón

Nie je žiadnym tajomstvom, že práve betón patrí medzi najpoužívanejší stavebný materiál. Dá sa využiť nielen v stavebníctve, ale tiež v záhradníctve aj priemysle. Na výber máte farby na betón, ktoré majú dekoračné využitie, ale tiež rôzne typy lakov, ktoré materiál ako taký chránia pre vplyvmi vonkajšieho prostredia. Dokonca, rôzne nátery odolávajú tiež chemikáliám, soliam či iným prostriedkom, ktoré by mohli poškodiť ich štruktúru a následne kvalitu.

Ako sa nanášajú laky a farby na betón?

Vybrať si môžete nielen lak na betón, ale tiež farbu, ktorá je jemne penivá. Pred tým, ako ju použijete, musíte podklad dôkladne osušiť, zbaviť mechanických a mastných nečistôt či zvyškov náterov nesúdržných s podkladom. Na podklad je možné použiť penetračný prípravok, trebárs DENAS penetráciu. Farby laky sa nanášajú štetcom, valčekom, prípadne striekaním, a to v dvoch až troch vrstvách. Teplota pri nanášaní a schnutí farby nesmie klesnúť zhruba pod +10 ° C. Samozrejme sa pred aplikáciou dôkladne informujte, keďže každá farba či lak môže mať iné použitie.