Úvod Zdravie a Štýl aké funkcie plnia rošty do postele?

aké funkcie plnia rošty do postele?

616
0
ZDIEĽAŤ

K čomu vlastne rošt slúži a čo je v spojení s matracom jeho hlavnou úlohou? Aké druhy roštov poznáme a ku ktorým matracom sa hodia? Tieto a ďalšie informácie sa dozviete z nášho článku so špeciálnym zameraním na lamelové rošty.

Čo by ste mali o roštoch vedieť

Hoci rozoznávame viaceré druhy roštov, základnou funkciou každého z nich je byť podkladovou vrstvou pre samotný matrac. Sú tiež zárukou toho, že v matraci nebude dochádzať k hromadeniu vlhkosti a bude zabezpečená jeho priedušnosť. Vhodne zvolená kombinácia roštu s matracom podporuje uvoľnenie kĺbov a svalov v čase spánku a zároveň vytvára tú fyziologickú oporu, ktorú naše telo v tomto momente potrebuje. Je dôležité vedieť, že rošty na posteľ sa členia do niekoľkých hlavných kategórií v závislosti od toho, pod takým typom matraca sú použité.

Pokiaľ vlastníte penový prípadne latexový matrac, vašou voľbou by v ideálnom prípade mali byť rošty s predpätými lamelami vyrábané z vrstveného dreva. Ak naopak posteľ vo vašej spálni disponuje pružinovým matracom, v tomto prípade je praktickejšie spoľahnúť sa na rošty s pevnými lamelami, ktorých pôvodom je masívne drevo. Do tretice máte na výber takzvané rošty s pružiacim tanierovým systémom, vďaka ktorému sa dá tvar ľudského tela kopírovať v piatich smeroch, čo zlepšuje kvalitu vášho spánku.

V čom sú lamelové rošty výnimočné?

Jednou z najpredávanejších kategórií roštov sú predovšetkým lamelové rošty predlžujúce životnosť matraca. Lamelový rošt je ideálnym doplnkom penového matraca vzhľadom k tomu, že má do istej miery vplyv na stupeň jeho tuhosti a pružnosti. Je tiež nápomocný pri odvetrávaní lôžka a v neposlednom rade má funkciu sekundárneho systému pruženia matraca. Čo sa týka nosného rámu lamelového roštu, pre jeho výrobu sa používajú bukové hranolčeky a brezová preglejka. Týmto spôsobom je zaručená odolnosť a stabilita roštu a to aj v prípade väčšej záťaže. Konkrétny rošt si môžete zvoliť v rámci podkategórií motorových, pevných prípadne polohovateľných roštov. Využiť sa oplatí tiež rošty dostupné za akciové ceny či modely, ktoré vám môžu byť doručené expresne v priebehu 48 hodín.