Úvod Nakupovanie a Móda 7 vecí, ktoré ste o zásnubných prsteňoch určite nevedeli

7 vecí, ktoré ste o zásnubných prsteňoch určite nevedeli

2359
0
ZDIEĽAŤ

Či už ste vybrali alebo dostali zásnubný prsteň, ide o vážnu, radostnú a zároveň aj dlho očakávanú chvíľu (teda väčšinou). Niektoré ženy už očakávali, že ten vysnívaný diamantový prsteň dostanú, iné o tom ani netušili. A to je na nich čarovné – sú zahalené rúškom tajomstva, aj preto ste o nich zrejme toto všetko netušili.

 

  1. Najobľúbenejšie diamanty, ktoré zdobia zásnubné prstene, majú okrúhly tvar. Prečo? Pretože takto majú príležitosť ukázať svoju krásu na plné pecky a vytvoriť dokonalý WOW efekt.

 

  1. Kúpou zásnubného prsteňa cez internet môžete výrazne ušetriť. Pretože tie najlepšie klenotníctva sídlia na tých najlepších adresách, vďaka čomu sa tam všetko predraží – zlaté prstene, briliantové náušnice, ale aj zásnubné prstene. Vďaka tomu môžete pri kúpe cez internetový obchod ušetriť 20 – 25 % a to sa oplatí.

 

  1. Tradícia zásnubného prsteňa má korene v roku 1477, keď rakúsky arcivojvoda Maximilián I. požiadal Máriu Burgundskú o roku a k tejto žiadosti priložil prsteň. Toto manželstvo bolo veľmi harmonické a dávalo sa za príklad, aj preto sa tradícia zásnubného prsteňa uchytila.

 

  1. Staroveké kultúry verili, že v druhom prste zľava je špeciálna žila. Žila lásky, ktorá vedia priamo do srdca. Aj toto je dôvod, prečo sa prsteň navlieka na prstenník. Vena Amoris, tak volali toto čarovné spojenie prsta a srdca.

 

  1. Slovo „diamant“ pochádza, ako to už býva zvykom pri stovkách slov, z gréčtiny. Je odvodené od slova „adamant“, čo v preklade znamená nepremožiteľný alebo večný. A presne taký je aj diamant – jeden z najtvrdších a najodolnejších materiálov na svete.diamant 2

 

  1. Vedeli ste o tom, že nie v každej krajine nosia zásnubný prsteň na ľavej ruke? Napríklad v Anglicku, USA, Kanade, ale aj na Slovensku, nosíme „snubák“ naľavo, no v Indii, Nemecku či v Rusku ho nosia na pravej ruke.

 

  1. Tipnite si, aký materiál sa najčastejšie používa na výrobu zásnubných prsteňov. Áno, správne, je to biele zlato a platina. Ale o slovo sa hlási aj tretí kov – paládium. Kov, ktorý sa pridáva do zliatiny bieleho zlata. Je veľmi pekný na pohľad, trvácny a ceny potešia každého, kto nechce investovať tri mesačné platy na zásnubný prsteň.