Úvod Nakupovanie a Móda 3 tipy ako zvládnuť Vianoce bez stresu

3 tipy ako zvládnuť Vianoce bez stresu

342
0
ZDIEĽAŤ

Darčeky, výzdoba, cukrovinky. Čas rýchlo uteká a nič nie je pripravené. Vianočnú pohodu rýchlo strieda stres. Stačí pritom mierne zmeniť prístup a všetko môže vyzerať inak. Vyskúšajte naše tipy a užite si Vianoce v pokoji.

Tvrdenie „Vianoce sú sviatky pokoja a pohody“ sa môže rýchlo vzdialiť. Často v tomto období cítime, že sme pod tlakom, že musíme urobiť dojem a že je za každú cenu potrebné sa radovať. Psychológovia sa pritom zhodujú, že vynútená dobrá nálada iba zvyšuje pocit stresu. Skúste tento rok radšej zvoľniť.

  1. Nepreháňajte

Pocit, že všetkého nie je stále dosť, ide s Vianocami ruka v ruke. Zahoďte veľké očakávania za hlavu a skúste ku sviatkom pristúpiť s rozumom. Pokojne hneď v niekoľkých disciplínach.

Dekorácie

Nie je nutné, aby ste svoj príbytok utopili vo vianočných ozdobách a svetielkach. Skúste ku zdobeniu pristúpiť minimalisticky alebo sa sústreďte len na to najtradičnejšie. Ozdobte stromček, pripravte vianočnú tabuľu a detaily dolaďte v prípade, že ostane čas.

Zvyky

Tradície nás naskutku nestmelia. Niektorých členov rodiny môžu dokonca nudiť. Skúste sa s predstihom dohovoriť, bez ktorých zvykov sa zaobídete a vyberte len tie, ktoré majú všetci v obľube.

Jedlo

Štedrovečerný pôst ešte ako-tak akceptujeme. Málokto sa ale po zvyšok sviatkov dokáže udržať na uzde. Prejedanie sa a následné chudnutie je s Vianocami už neodmysliteľne späté. Odpusťte si tento rok porciu navyše.

Pečenie

Určite sa vám niekedy stalo, že vám cukrovinky ešte niekoľko mesiacov po sviatkoch zostali na balkóne alebo v chladničke. Pristupujte k nim radšej ako k dekorácii. Kúsky zo štedrovečernej tabule krásne dozdobia a navoňajú stôl. Až vám bude ľúto jesť.

  1. Navrhnite systém dávania darčekov

Košík je plný, ale pocit, že niečo chýba či stále prevláda? Netrápte sa posudzovaním, ale zmeňte celý prístup. Skúste si osvojiť jednu z najobľúbenejších vianočných tradícií a využite ju na upevnenie rodinných vzťahov.

  • Dohodnite sa, že kúpite darčeky len pre deti.
  • Napíšte na papieriky mená rodinných príslušníkov a nasypte ich do košíčka. Ten, kto si vytiahne dané meno, obdaruje konkrétnu osobu.
  • Stanovte si cenové limity.
  • Vyskúšajte pravidlo štyroch: darujte niečo, čo blízki chcú, čo potrebujú, kúsok oblečenia a niečo na čítanie.

Nepatríte medzi tých najzručnejších alebo balením darčekov si nechcete pridávať starosti? Objednajte si darčeky vo vianočnom balení.

  1. Ušetrite si čo najviac práce

Čas sa míňa a obchody sa plnia. Nákupné centrá sa stávajú magnetom na stres. Našťastie sa môžete predvianočným nákupným horúčkam vyhnúť. Vyriešte si nákupy z pohodlia domova. Pozrite sa na ponuky internetových obchodov a nechajte si darčeky priviezť až ku dverám.

Tip: Nenechávajte si internetové nákupy na poslednú chvíľu!

Predstih je pri výbere darčekov rozhodujúci. Zaistite si tým, že nebudete musieť vyberať z posledných kusov.

Na e-shopoch je dochvíľnosť ešte dôležitejšia. Rozumný časový odstup zabezpečí, že darčeky dorazia pred Vianocami.

Ak zvolíte cestu striedmejších Vianoc, skúste rovnakým spôsobom vyberať aj darčeky. Vhodným riešením je šetrná kozmetika od českej firmy NAFIGATE Cosmetics, ktorá obsahuje len to, čo je nutné na pleť a funkciu prípravkov. Vyberte si jeden z vianočných balíčkov a ušetrite čas, peniaze aj lámanie si hlavy s balením.

Napíšte nám na Facebook, ako zvládate na Vianoce stres a aký balíček ste vybrali pre svojich blízkych.