Úvod Automagazín Zajazdili sme si na trojkolke a zamilovali sme sa!

Zajazdili sme si na trojkolke a zamilovali sme sa!

81
0
ZDIEĽAŤ
Zajazdili sme si na trojkolke a zamilovali sme sa!

Na jednej strane si hovoríte, že na materiálnych veciach nezáleží a na druhej máte neuveriteľnú radosť, keď si kúpite niečo nové, niečo nezvyčajné. Viete, čo by urobili radosť nám? Keby sme si mohli kúpiť trojkolku. Pred pár dňami sme si na jednej zajazdili a nevieme na pocit slobody v spojení s adrenalínom zabudnúť.

Maximálne adrenalínové stroje

Počas leta sa dá adrenalín zažiť viacerými spôsobmi. Niektorí ľudia sa vybláznia na vodných lyžiach a skútroch, iní si zajazdia na štvorkolke alebo na motorke. My sme počas dovolenky najskôr vyskúšali jazdu na vodnom skútri v rozbúrenom mori a následne jazdu na trojkolke v okolí letoviska. Oba zážitky stáli naozaj za to a po návrate domov sme začali hľadať inzeráty typu vodný skúter na predaj alebo ojazdená trojkolka na predaj. Asi budeme musieť začať šetriť, ale môžeme vám garantovať, že podobne na tom budete aj vy, keď si jednu z uvedených zábaviek vyskúšate.

Môžete aj vy jazdiť na trojkolke?

Na trojkolke si môžete zajazdiť aj bez toho, aby ste vlastnili vodičské oprávnenie na motorku. K šoférovaniu štvorkolky alebo trojkolky vám stačí vodičský preukaz typu B. Oba stroje môžu dokonca jazdiť po diaľnici. Samozrejme, že štvorkolka je vhodná skôr do lesného terénu, ale aj na ceste si nájde svoje miesto. Trojkolky sú naopak ako stvorené na dlhšiu, pohodlnú jazdu, napríklad na dovolenku. Boli vyrobené s ohľadom na ergonómiu sedenia a na možnosť si so sebou zobrať batožinu.

Jazda na trojkolke

My sme sa dostali k jazde na trojkolke počas dovolenky, kde sme našli možnosť prenájmu trojkoliek na celý deň. Vybrali sme si trojkolku Can-Am Spyder F3 a neoľutovali sme. Naopak sme sa doslovne do tohto stroja zamilovali. Najskôr nás upútal nadčasový dizajn a neskôr aj jazdné vlastnosti. Spyder má výkon podobný automobilu a hmotnosť podobnú motocyklu. Dokáže dokonca utiahnuť príves ako auto a vytiahnuť na diaľnici rýchlosť ako motorka. Trojkolka ja v zákrutách veľmi stabilná, ale napriek tomu sa s ňou dajú robiť rôzne triky. Poteší vás iste fakt, že spotrebu má viac ako prijateľnú. Stačí skrátka nasadnúť a užívať si pocit slobody, nespútanosti a štipky adrenalínu.