Úvod Uncategorized Začíname s golfom: Zamerané na golfové rukavice

Začíname s golfom: Zamerané na golfové rukavice

30
0
ZDIEĽAŤ
Začíname s golfom: Zamerané na golfové rukavice
Začíname s golfom: Zamerané na golfové rukavice

Golf je šport, ktorý si získava čoraz viac priaznivcov aj u nás. Každého ohúri elegancia a technika tohto úžasného športu. Pre dosiahnutie skvelého výkonu je nutné pre hranie golfu zakúpiť správnu výbavu. Dôležitou časťou golfového vybavenia sú golfové rukavice. Prečo sú tak dôležité a ako si vybrať tie správne?

Prečo sú golfové rukavice dôležité?

Golfové rukavice sú rovnako dôležité ako golfové palice alebo golfové loptičky. Ich hlavným účelom je zabezpečiť lepší úchop palice a chrániť ruky pred otlakmi a odreninami. Rukavice pomáhajú udržať pevný, ale zároveň pohodlný úchop, čo je kľúčové pre presný a konzistentný úder. Rukavice tiež absorbujú časť nárazov a znižujú namáhanie rúk a zápästí.

Výber správnej rukavice

Výber správnej golfovej rukavice je kľúčový pre váš komfort a výkon na ihrisku. Pri výbere rukavice treba brať do úvahy niekoľko faktorov:

Veľkosť a strih

Rukavica by mala perfektne sedieť na ruke – nemala by byť ani príliš tesná, ani príliš voľná. Ideálna rukavica by mala byť ako druhá koža, bez akýchkoľvek záhybov či voľných častí, ktoré by mohli ovplyvniť váš úchop. Väčšina výrobcov má vlastné veľkostné tabuľky, ktoré vám pomôžu nájsť správnu veľkosť. Postup je podobný ako keď kupujete golfové oblečenie.

Materiál

Golfové rukavice sa vyrábajú z rôznych materiálov, pričom najčastejšie sú kožené a syntetické. Kožené rukavice sú mäkké, pružné a poskytujú výborný úchop. Sú však náchylnejšie na opotrebenie a potrebujú starostlivosť. Syntetické rukavice sú odolnejšie, cenovo dostupnejšie a lepšie znášajú vlhké podmienky.

Klimatické podmienky

Pri výbere rukavice je dôležité zohľadniť aj klimatické podmienky. Na teplé letné dni sú vhodné ľahké, priedušné rukavice, ktoré minimalizujú potenie. Naopak v chladnom počasí oceníte zateplené rukavice, ktoré udržia vaše ruky v teple.

Starostlivosť o golfové rukavice

Aby vám golfové rukavice slúžili čo najdlhšie, je potrebná pravidelná starostlivosť. Po každej hre ich nechajte dôkladne vysušiť na vzduchu a nevystavujte ich priamemu slnečnému žiareniu alebo vysokým teplotám. Kožené rukavice ošetrite špeciálnymi prípravkami, ktoré udržia kožu mäkkú a pružnú. Rukavice by ste mali pravidelne kontrolovať a v prípade výrazného opotrebenia ich vymeniť.

Golfové rukavice pre dámy a pánov

Golfové rukavice sa vyrábajú v pánskych, dámskych a juniorských verziách, pričom každá kategória má svoje špecifiká. Dámske rukavice sú zvyčajne menšie a užšie, aby lepšie sedeli na ženskú ruku. Juniorské rukavice sú prispôsobené detským rozmerom a sú cenovo dostupnejšie.

Autor: Gabriela Kudláčová

 

kavíc. Prečo sú golfové rukavice dôležité. Výbava pre golfových hráčov.