Úvod Technika a Internet Vyrovnajú sa plastové euro palety dreveným?

Vyrovnajú sa plastové euro palety dreveným?

384
0
ZDIEĽAŤ

Končí dreveným paletám vo vašej firme životnosť a uvažujete nad ich náhradou? Moderným riešením sú plastové euro palety, ktoré sa stávajú čoraz populárnejšími. Aké majú výhody a dokážu nahradiť tradičné drevené palety?

Drevo je materiál, ktorý bol v minulosti veľmi obľúbený na výrobu mnohých produktov. Ako sa však neustále zlepšujú vlastnosti plastov a iných umelých či kompozitných materiálov, drevo sa začína čoraz viac dostávať do úzadia. Stále sa však vyrábajú produkty, ktoré sú založené na čistom dreve. Napríklad, drevené palety. Len donedávna, kým neprišli na trh plastové palety, sa drevu nedokázal žiaden materiál vyrovnať. Kovové palety boli príliš ťažké a drahé, plastové zas neposkytovali dostatočnú nosnosť. Doba sa však mení a spolu s ňou aj plasty. V dnešnej dobe dokážeme povedať, že plastové palety sa dreveným nielenže vyrovnávajú, ale v mnohých oblastiach ich do výraznej miery prekonávajú.

Tradičným problémom drevených paliet je napríklad pomerne krátka životnosť spôsobená pôsobením vonkajších poveternostných vplyvov na povrch dreva. Drevo začne vlhnúť, hniť, plesnivieť a pomaly sa rozkladať, čo obmedzuje životnosť paliet. Plastové palety na takéto problémy netrpia. Poveternostné podmienky ich nijako neovplyvňujú, dokážu fungovať rovnako dobre za každého počasia a teploty.

Nízka hmotnosť a rozmery na mieru

Ďalšou nespornou výhodou je hmotnosť plastových euro paliet. Tá je neporovnateľne nižšia v porovnaní s drevenými paletami, pritom plastové palety zaručujú rovnakú nosnosť, nie sú tak nijako limitujúce. Z hľadiska rozmerov sa plastové palety vyrábajú v štandardnom rozmere euro paliet, dostupné sú však aj viaceré iné rozmery, prípadne si môžete nechať veľkosť palety prispôsobiť vlastným požiadavkám. Plastové palety nie sú ani environmentálnou záťažou, keďže sa dajú jednoducho a stopercentne recyklovať.

Kvalitné plastové euro palety s dlhou životnosťou zoženiete v ponuke spoločnosti Schoeller Allibert. Tak neváhajte a začnite ich vo firme využívať aj vy!