Úvod Zdravie a Štýl 3 % kyseliny hyalurónovej s oligopeptidmi: nové hydratačné sérum od NAFIGATE Cosmetics

3 % kyseliny hyalurónovej s oligopeptidmi: nové hydratačné sérum od NAFIGATE Cosmetics

447
0
ZDIEĽAŤ

Séra s kyselinou hyalurónovou sa v posledných rokoch tešia veľkej obľube. Ide totiž o najvhodnejší spôsob, ako pokožke dodať prirodzenú hydratačnú látku, ktorá s pribúdajúcim vekom v tele ubúda. V novinke od NAFIGATE Cosmetics kyselinu hyalurónovú dopĺňajú oligopeptidy s intenzívnym revitalizačným účinkom.

Kyselina hyalurónová je prirodzenou súčasťou ľudského tela. V ňom plní hneď niekoľko dôležitých úloh:

  • zodpovedá za správnu funkciu kĺbov,
  • predchádza vysúšanie očí,
  • zachováva pevnosť a elasticitu pokožky.

Mladé ľudské telo obsahuje približne 15 gramov kyseliny hyalurónovej. S pribúdajúcim vekom však jej množstvo v tele rýchlo klesá a na pokožke začnú vznikať vrásky.

Našťastie existujú spôsoby, ako telu dodať kyselinu hyalurónovú. Veľmi populárnou bývala invazívna metóda, pri ktorej lekár pacientovi vstriekol pod kožu gél s kyselinou hyalurónovou.

Injekcie ale majú svoje riziká. Pleť na ne môže reagovať vznikom opuchov alebo stratou prirodzenej farby. Ďaleko šetrnejším a pre pleť prirodzenejším spôsobom je aplikácia hydratačného séra.

Kyselina hyalurónová na seba viaže až 4 000-krát viac vody, než sama váži. Z toho vyplývajú jej intenzívne hydratačné účinky. Preto je súčasťou väčšiny prípravkov kozmetiky NAFIGATE.

Množstvo, ktoré dáva zmysel

Kyselina hyalurónová účinkuje aj vo veľmi nízkych dávkach. Pleťové séra však väčšinou obsahujú 2 alebo 3 percentá kyseliny hyalurónovej. Väčšie množstvo by pokožke neuškodilo, ale ani neprospelo. Pleť by ho totiž nedokázala vstrebať.

Hyaluron Peptide Serum preto obsahuje 3 % kyseliny hyalurónovej, ktorá je dvojmolekulárna. Tieto molekuly sa líšia svojou veľkosťou a vďaka tomu aj funkciami:

  • Menšie molekuly prenikajú do druhej vrstvy kože, kde podporujú obnovu a rast buniek. Vďaka tomu predchádzajú vzniku vrások.
  • Veľké molekuly sa nevstrebávajú a pôsobia na povrchu pokožky, kde ju vyhladzujú a regenerujú.

Dvojmolekulárna kyselina hyalurónová je 100% čistá. Znamená to, že látka neobsahuje žiadne nečistoty. Zaisťuje to biotechnologická výroba.

Oligopeptidy revitalizujú pokožku

Spoločne s kyselinou hyalurónovou sérum bojuje proti nedokonalostiam pleti pomocou poslednej generácie oligopeptidov s najrýchlejšou odozvou na kozmetickom trhu.

Oligopeptidy dodávajú pleti celý rad rastových faktorov, pomocou ktorých zdokonaľujú pokožku hneď niekoľkými spôsobmi.

Oligopeptidy dodávajú pokožke rastové faktory, ktoré sú kľúčovým prvkom v komunikácii medzi kožnými bunkami. Rastové faktory medzi bunkami odovzdávajú informácie o tom, kde pokožka potrebuje pomôcť. Bunky potom začnú zdokonaľovať pleť. Oligopeptidy môžu napríklad:

  • posilniť tvorbu kolagénu, ktorý spevňuje pokožku,
  • naprávať elastínové vlákna, vďaka ktorým je pokožka pružnejšia,
  • rozprúdiť krvný obeh, a tým pleť rozjasniť.

Oligopeptidy spoločne s kyselinou hyalurónovou pôsobia na pokožku revitalizačnými účinkami a zmierňujú prejavy starnutia, ktoré sa dostavujú po dovŕšení tridsiateho roku.

Vyskúšajte Hyaluron Peptide Serum a napíšte nám, ako rýchlo sa dostavili účinky.