Úvod Zdravie a Štýl Vyhrajte boj so svojimi zdravotnými problémami raz a navždy

Vyhrajte boj so svojimi zdravotnými problémami raz a navždy

3636
0
ZDIEĽAŤ

„Každý, kto chce byť zdravý, musí dať šancu prírode. Mne to trvalo 10 rokov,” priznáva Jana Šaffa, odborníčka na prírodné metódy, ktorými dnes pomáha aj ostatným so zdravotnými problémami.

Moja cesta späť k prírode 

Aj ja som sa kedysi točila v bludnom kruhu. Vo svojom živote som si preskákala množstvom rozličných zdravotných problémov, spojených s chronickými zápalmi: dlhodobo zvýšená teplota, únava, ekzém, opakujúce sa zápaly očí a uší, chronický zápal močového mechúra a žalúdka a neplodnosť.

Bohužiaľ, bola som asi špecifický prípad, pretože ani s jedným z mojich problémov mi lekári nevedeli pomôcť – v rámci svojej úzkej špecializácie nenašli diagnózu. Moderná medicína mi neponúkla komplexný pohľad ani vhodné liečenie, ktoré by riešilo príčinu mojich problémov.

V dnešnej dobe sa stále častejšie sa stretávam s ľuďmi, ktorí rovnako ako ja kedysi trpia takýmito dlhodobými zdravotnými problémami. Trápia sa s nimi a nedarí sa im ich dostať pod kontrolu.  Ich spoločným znakom je narušená imunita s príznakmi ako časté prechladnutia, zápaly prínosových dutín, užívanie antibiotík, herpesy, migrény, neplodnosť, horšiace sa príznaky alergií, ekzémy, atď. A preceňovanie – väčšina ich nerieši ich v domienke, že mať nejaké problémy je v dnešnej dobe normálne, však každý má nejaký problém…

Zázraky na počkanie

Ľudia sú príliš zvyknutí a úpätí  na svoj spôsob stravovania, pohodlný životný štýl a pilulky, ktoré v dnešnej dobe uľahčujú život takmer v každej situácii. Bolí vás hlava? Dáte si Paralen. Cítite sa zle? Lekár vám predpíše antibiotiká. Prehltnete zopár tabletiek a ste fit. Nad tým, že ste nič nevyriešili, len zamaskovali symptómy aj tak nezostane čas rozmýšľať.

Na takýto malý zázrak na počkanie, ktorý nevyžaduje žiadne úsilie si ľudia ľahko zvykli. V podstate im to vyhovuje, pretože väčšina ľudí chce síce zmenu v podobe lepšieho zdravia, ale nechcú sa zmeniť. Problém však nastáva, ak už maskovanie symptómov nestačí.

Ak dôjdu do štádia, kedy si s nimi už ani lekári nevedia dať rady a sú rozhodnutí vziať svoje zdravie do vlastných rúk, vtedy odporúčam absolvovať protizápalovú kúru. Vyriešila moje zdravotné problémy aj problémy viacerých v mojom okolí, nad ktorými už lekári zalamovali rukami.

Zmena stravy je absolútny základ

Zmena stravovania je nevyhnutným predpokladom, ak chcete byť zdravý. A je aj naozaj náročná, viem o tom svoje. Jedlo totiž  už dávno nie je len o príjme energie a živín. Z jedla sa stal kult. Ľudia si ho spájajú so spomienkami, emóciami, majú ho ritualizované, sú od neho svojim spôsobom závislí.

Ten koláč, čo pred vami rozvoniava vám v mozgu spustí chemickú reakciu, ktorá vám pripomenie bezstarostné detstvo, maminkinu náruč, pocit bezpečia a úžasný ohňostroj chutí na jazyku. Aj vám sa začali zbiehať slinky a začínate sa cítiť uvoľnenejšie? To je presne to, o čom hovorím. Zmenou stravovania sa nevzdávate len toho koláča, ale máte pocit, že prichádzate aj o všetky tie spomienky, ktoré vás držia nad vodou v ťažkých časoch.

Neostáva nič, len sa nad tým všetkým povzniesť a nájsť si náhradný zdroj pozitívnych a podporujúcich veci alebo ľudí. Tak budete mať všetko, čo potrebujete na začatie cesty za novým zdravším ja.

Protizápalová príručka zdarma

O tejto problematike je k dispozícii množstvo literatúry napríklad v kníhkupectvách, na internete nájdete veľa stručných článkov. No môžete si o nej prečítať v bezplatnej protizápalovej príručke – a tým myslím naozaj bezplatnej. Dávame ju k dispozícii zdarma a nie sú za tým žiadne fígle. Jedná sa však o časovo limitovanú ponuku, pri neváhajte a siahnite si ju kým je zadarmo čím skôr.

Príručka sa venuje problematike komplexne. V kombinácii s výsledkami najnovších výskumov zápalov, sa zameriava na komplexný prístup k zdraviu. Nekončí pri popise protizápalovej stravy, ale odhaľuje aj vplyv trávenia, spánku, stresu a iných faktorov životného štýlu na zdravie. Obsahuje množstvo chutných receptov a iných rád ako sa prírodnou cestou zbaviť svojich problémov raz a navždy.

Online konzultácie na riešenie vašich zdravotných problémov prírodnou cestou

Ak máte špecifické zdravotné problémy a hľadáte profesionálnu radu z oblasti alternatívne medicíny, máte možnosť využiť aj platenú online konzultačnú službu – zostavenie individuálneho terapeutického plánu na mieru. Venovať sa vám bude tím, pozostávajúci z lekára, farmaceuta a certifikovaného poradcu pre oblasť výživy a alternatívnej medicíny. Nemusíte sa teda obávať žiadnych šarlatánov.

„Život, ktorý vedieme sa veľmi vzdialil od toho, čo je pre nás prirodzené. A to si často pýta svoju daň vo forme rôznych chorôb. Našim cieľom je zvrátiť tento stav. Pomocou rôznych prírodných metód pomáhame organizmu dostať sa do štádia, kedy je schopný čo najlepšie regovať na terapiu. A následne cielene nasadzujeme bylinky, prípadne výživové doplnky, atď.“ hovorí farmaceutka Mgr. Katarína Dugovičová, ktorá je členom tímu.

Online konzultáca je celkovo prístupnejšia, výhodnejšia, súkromnejšia a oveľa dostupnejšia. Najväčšou výhodou je, že ľudia môžu okamžite začať riešiť svoje zdravie, nemusia čakať mesiace na termín, so vzniknutými otázkami a problémami sa pasovať sami a zbytočne strácať čas.

Tento typ je obzvlášť vhodný pre zaneprázdnených ľudí, ktorí nemajú čas venovať sa prehľadávaniu internetu alebo prísť na osobné stretnutie. Online konzultácie tiež vyhľadávajú ľudia, ktorí sa neradi zhovárajú o svojich zdravotných ťažkostiach tvárou v tvár cudziemu človeku, a ľudia, ktorí radi skúšajú nové veci.