Úvod Dom, byt a záhrada Interiérový dizajn – trendy na rok 2018

Interiérový dizajn – trendy na rok 2018

1276
0
ZDIEĽAŤ

V súčasnej dobe sa stále viac stretávame s myšlienkou recyklácie a ochrany životného prostredia a tento počin sa objavuje aj v architektúre. Trendy nadchádzajúceho obdobia v sebe spájajú myšlienku ekológie a zdravého životného štýlu. Súčasná architektúra a interiérový dizajn sa vyznačujú návratom k pôvodným materiálom, ako je drevo, ľan či ku dostatku prírodného svetla.

Industrial – návrat k jednoduchosti

Vyznávačov industriálneho štýlu neustále pribúda, a tak tehly, betón či kov budú tvoriť základ mnohých interiérov aj v budúcom roku. Tento štýl dáva priestor na kreativitu pri renovácii a možno preto je obľúbený najmä u ľudí s umeleckým zameraním.
Industrial je zameraný na „nedokonalosť“ a jeho chladný dojem môžete zútulniť teplými farbami, drevom či kožušinami.

Zbavte sa zbytočností

Myšlienka minimalizmu je aktuálna už niekoľko rokov a v podstate ide o zbavovanie sa nepotrebných kusov nábytku či dekorácií za účelom zjemnenia celého interiéru.
Medzi hlavné výrazové prostriedky patria jednoduché tvary, nerušivé farby či materiály. Ak ste aj vy fanúšik minimalizmu, odporúčame využívať bielu farbu v kombinácii s drevom. V prípade dverí či okien, stavte na hliníkové dvere alebo plastové dvere v jemných odtieňoch a okná rovnakej farby či materiálu.

Čo je to Lagom?

V tomto prípade nejde iba o štýl ako taký, lagom je taktiež filozofiou rovnováhy alebo odpoveďou na súčasný životný štýl. Táto filozofia pochádza z krajín Škandinávie, kde vládne striedmosť a spätosť s prírodou. Hlavnými prvkami sú kvalitné materiály a funkčný dizajn.
Odporúčame iba niekoľko kusov nábytku, minimálny počet dekorácii a čo sa týka exteriéru, taktiež odporúčame vchodové dvere hliníkové.
Lagom hlása že šťastie je ukryté v striedmosti a spätosti s prírodou.

Urob si sám

Recyklácia starých materiálov či kusov nábytku nie je žiadnou novinkou a tento trend sa stal súčasťou aj v interiérovom dizajne.
Recyklovaný kus nábytku získava punc originality a jeho hodnota je vyššia. Taktiež je táto technika šetrná k prírode, pretože využívame veci, ktoré by sme za iných okolností vyhodili.

Jeden z najvýraznejších trendov súčasného dizajnu teda je jednoduchosť, štýlová čistota a ohľaduplnosť voči prírode.