Úvod Dom, byt a záhrada Vyberte si vhodné záhradné sedenie: Máme pre vás tri užitočné tipy!

Vyberte si vhodné záhradné sedenie: Máme pre vás tri užitočné tipy!

276
0
ZDIEĽAŤ

Premýšľate nad tým, aký záhradný nábytok bude vašim novým spoločníkom na balkóne, terase alebo priamo v záhrade? Ponuka je veľká, no výber treba podriadiť viacerým kritériám. Poďte sa s nami správne rozhodnúť, akému typu záhradného nábytku dáte prednosť.

Záhradný nábytok by mal ladiť s prostredím

Je vaša záhrada skôr minimalistická alebo uprednostňujete romantiku a provensálsky štýl? Podľa tohto kritéria vyberajte aj záhradné posedenie. Vždy si najprv ujasnite jeho využitie a funkciu, ktorú by malo spĺňať. Podľa spôsobu využitia sa záhradný nábytok delí na jedálenský a relaxačný. Pri výbere môžete staviť na klasiku v podobe jedálenskej zostavy, alebo si zaobstarať modernú „záhradnú obývačku“ – sedenie s pohodlnými „lounge“ kreslami alebo celistvým sedením pripomínajúcim gauč.

Pre záhradný nábytok vo všeobecnosti platí, že jednotlivé kolekcie obsahujú nielen stôl, stoličky a kreslá, zostavy dopĺňajú aj lavice či taburety a doplnky v obdobnom prevedení. V dnešnej dobe nie je problém dokúpiť v podobnom alebo rovnakom prevedení aj záhradnú hojdačku, ležadlá alebo pohodlné záhradné postele, ktoré sú ideálne na relax pod holým nebom. Pri nákupe je dobré zvážiť aj kúpu ochranného obalu, ktorý záhradný nábytok chráni pred nepriaznivými poveternostnými vplyvmi.

Umelý ratan vás odbremení od starostí

Ak si vyberáte nábytok najmä podľa toho, aby bol praktický, máme pre vás riešenie. Osvedčenými a mimoriadne obľúbenými v oblasti záhradného nábytku sú stále kúsky z umelého ratanu s pohodlným čalúnením. Prečo je umelý ratan stále jedným z najpopulárnejších materiálov?

Dôvodov, prečo si ho zaobstarať, je hneď niekoľko! Umelé ratanové hojdačky sú známe svojou odolnosťou proti UV žiareniu a vplyvom nepriaznivého počasia, je bezúdržbový, ľahký, pevný, stálofarebný a vyniká dlhou životnosťou. Kvalitné kúsky sú vyrobené z hliníkovej konštrukcie, ktorá je omotaná umelým ratanom.

Konferenčné a jedálenské stoly z umelého ratanu sú vybavené sklenenou doskou, ktorá je mimoriadne praktická a dodáva nábytku punc elegancie a exkluzivity. V neposlednom rade je tento nábytok aj cenovo dostupný a vydrží vám v nezmenenom stave celé roky!

Záhradné sedenie dokážete prispôsobiť svojim potrebám

Ako? Ak si vyberiete vonkajšie modulové sedacie sústavy, či už z umelého ratanu alebo iného moderného materiálu, dokážete svoje posedenie jednoducho zmeniť a prispôsobiť vašim nárokom a predstavám. Stačí si vybrať záhradné sedenie, ktoré sa bude do vašej záhrady hodiť rozmerovo, štýlovo i funkčne.

Záhradné kúsky nájdete aj v luxusnom prevedení, mnohé modelové rady sú vybavené sériou oporných vankúšov alebo praktických odkladacích priestorov, ktoré v záhrade určite využijete. Kvalitné výrobky z umelého ratanu oceníte nielen v záhrade, ale aj na terase pri bazéne, dotvoria tiež každý balkón. Relaxujte na čerstvom vzduchu podľa svojich predstáv a užite si čas strávený v záhrade alebo na terase na maximum!